اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

کلاهبرداری 210 میلیاردی در بازار فرش

کلاهبرداری 210 میلیاردی در بازار فرش

فرمانده انتظامی استان قم گفت: با تلاش کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی استان قم، اعضای یک باند حرفه ای به اتهام کلاهبرداری 210 میلیارد ریالی 980 تخته فرش ابریشم شناسایی و دستگیر شدند.

سردار "سید محمود میرفیضی"  اظهار داشت: در پی وقوع کلاهبرداری های مکرر از فرش فروشان بازار فرش استان توسط 2 خریدار فرش از طریق چک های بی محل، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و بررسی های دقیق و تخصصی، ردپای متهمان را در تهران شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی استان جهت دستگیری آنها وارد عمل شده و ضمن دستگیری آنها، 6 تن مالخر نیز در شهرهای "پرند، تهران بزرگ، البرز و رباط کریم" شناسایی و دستگیر شدند.

سردار میرفیضی تصریح کرد: متهمان طی تحقیقات کارآگاهان، صراحتاً به کلاهبرداری 980 تخته فرش دستبافت ابریشمی به ارزش 210 میلیارد ریال اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان قم سپس از کشف 250 تخته فرش ابریشم و تحویل آنها مال باختگان خبر داد و گفت: در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

سردار میرفیضی در خاتمه از کسبه و بازاریان خواست، نسبت به افراد ناشناس حساسیت بیشتری داشته و قبل از دریافت چک با استعلام از بانک های مربوطه و همچنین ثبت چک در سامانه صیاد و وصول آنها اطمینان حاصل پیدا کنند.$پلیس

کپی