اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

رکورد مرگ روزانه در برزیل شکست/ گونه جدید کرونا ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۴۰۰۰ قربانی گرفت

رکورد مرگ روزانه در برزیل شکست/ گونه جدید کرونا ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۴۰۰۰ قربانی گرفت

مقامات برزیل از جان باختن بیش از ۴۰۰۰ بیمار کرونایی ظرف ۲۴ ساعت برای اولین بار در این کشور خبر داده و تاکید کردند که شیوع گونه‌های مسری‌تر ویروس، موجب افزایش شدید موارد ابتلا شده است.

بیمارستان های برزیل مملوء از بیمار شده است و در برخی از شهرها بیماران در انتظار دریافت خدمات درمانی جان خود را از دست می دهند و نظام سلامت در بسیاری از مناطق در آستانه فروپاشی است. 

تاکنون بیش از ۳۳۷ هزار نفر در برزیل بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند و این کشور پس از ایالات متحده در رتبه دوم به لحاظ آمار بالای فوتی های کرونا قرار دارد.

آمار بالای فوتی های کروناویروس در برزیل درحالیست که رئیس جمهور این کشور با اعمال محدودیت های کرونایی به منظور مقابله با شیوع بیماری مخالف است.
وی مدعیست که تاثیرات مخرب اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت ها از تاثیرات شیوع کروناویروس بیشتر است و این درحالیست که عده زیادی در این کشور روزانه بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست می دهند.

وی با انتقاد نسبت به اعمال قرنطینه و محدودیت های کرونایی بر این باور است که این اقدامات با خطر بروز چاقی و افسردگی مرتبط است و به بیکاری منجر می شود.

 بنابر اعلام وزارت بهداشت برزیل تاکنون بیش از ۱۳ میلیون نفر در این کشور به کروناویروس آلوده شده اند. در ماه مارس حدود ۶۶ هزار و ۵۷۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده اند که نسبت به رکورد ماهانه گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته است./ ایسنا

احتمال ابتلای مجدد به کرونا را جدی بگیرید/برای بازگشت بویایی تا یک سال صبر کنید

رد پای ویروس برزیلی کرونا در انگلیس/ گسترش سریع‌تر نسبت به گونه اصلی

آخرین‌ها از کرونای انگلیسی، برزیلی و کالیفرنیایی و آفریقای جنوبی

جولان ویروس‌های جهش یافته واکسن‌های کرونا را بی اثر می‌کند

 

اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی