اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
رییس فدراسیون جهانی:

برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۳ پرورش اندام در ایران کاملا محتمل است

برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۳ پرورش اندام در ایران کاملا محتمل است

رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام که امروز(سه‌شنبه) وارد تهران شده است، از احتمال بالای برگزاری مسابقات جهانی ۲۰۲۳ در ایران خبر داد.

«رافائل سانتونخا» پس از دیدار با رییس کمیته ملی المپیک ایران درباره سفر خود به تهران اظهار داشت: خرسند هستیم که در تهران حضور پیدا کردیم. همچنین از ملاقاتی که با رییس کمیته ملی المپیک خوشحالم. ایرانی‌ها عاشق ورزش هستند؛ به ویژه در رشته بدنسازی که وضعیت خوبی هم در این رشته دارند.

وی افزود: فدراسیون جهانی ما بیش از ۲۰۲ عضو دارد. فعالیت‌های ما در بخش آموزش باید در بخش جوانان متمرکز باشد چون آن‌ها اجرا کردن این رشته را خیلی دوست دارند. رویکرد ما نسبت به فدراسیون ایران حمایتی است و امیدوارم در کنار کمیته ملی المپیک بتوانیم به این رشته در ایران کمک کنیم.

رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام در پاسخ به این سوال که ایران چقدر برای کسب میزبانی مسابقات جهانی شانس دارد، تصریح کرد: کاملا این موضوع محتمل است. ما روی این موضوع کار می کنیم تا بعد از بررسی جزییات و حمایت کمیته ملی المپیک و فدراسیون ایران در سال ۲۰۲۳ مسابقات جهانی را در کشور ایران برگزار کنیم.

سانتونخا در خصوص بحث مبارزه با دوپینگ و عزم IFBB برای اشاعه ورزش پاک گفت: ایران به عنوان یکی از اعضای فدراسیون جهانی بدنسازی بسیار به این موضوع وفادار است. ما در مسیر مبارزه با دوپینگ با فدراسیون ایران هم راستا هستیم. باور داریم بدنسازی ساختن فیزیک مناسب از طریق تامین سلامت و تغذیه سالم است. یک پیغام برای جوانان ایران دارم که سخت تلاش کنید و صحیح تغذیه داشته باشید تا بتوانید قهرمان شوید.

رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام، «پاول فیلبورن» رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون لهستان، «لودمیلا» رئیس فدراسیون جمهوری چک، استاد دانشگاه و مدرس IFBB و «ردوندو پناس» مدرس IFBB بامداد امروز (سه‌شنبه) وارد تهران شدند. از برنامه‌های اصلی فدراسیون بدنسازی مذاکره با سانتونخا برای اخذ میزبانی‌های بین المللی در زمان حضور او در ایران خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

وزیر ورزش: ایران برای میزبانی رقابت‌های پرورش اندام آمادگی دارد

کپی