اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

اخراج دو کارگر آمازون غیرقانونی اعلام شد

اخراج دو کارگر آمازون غیرقانونی اعلام شد

تحقیقات نشان داده آمازون دو کارگر خود را به طور غیرقانونی اخراج کرده است.

تحقیقات هیأت ملی روابط کار آمریکا (the U.S. National Labor Relations Board) نشان داد آمازون دو کارمند خود را که برای ارتقای شرایط کاری طی دوران همه گیری فعالیت می‌کردند را به طور غیرقانونی اخراج کرده است.

این خرده فروشی آنلاین سال گذشته امیلی کانینگهام مارن کوستا را اخراج کرد. این دو آمازون را به اجرای تبعیض آمیز سیاست‌ها و قوانین مبهمی متهم کردند که حقوق کارمندان را محدود می‌کند.

هیأت ملی روابط کار آمریکا روز گذشته اعلام کرد در صورتیکه دو طرف دعوی به توافق نرسند مدیر منطقه آن در سیاتل، شکایتی در این خصوص ثبت می‌کند.

کانینگهام و کوستا حدود یک سال قبل درباره سیاست‌های ایمنی آمازون طی دوران همه گیری اعتراض کردند. همچنین آنها به جمع آوری پول برای کارگرانی کمک کردند که در معرض ابتلاء به کووید ۱۹ قرار داشتند.

آمازون در بیانیه‌ای اعلام کرد از حقوق کارگران برای انتقاد از شرایط کاری پشتیبانی می‌کند اما اجازه نمی‌دهد آنها قوانین را زیر پا بگذارند. در بخشی از بیانیه آمده است: این دو کارمند را به دلیل اعتراض به شرایط کاری، ایمنی یا نگرانی‌های حفظ محیط زیست اخراج نکردیم، بلکه دلیل اخراج آنها نقض مداوم سیاست‌های داخلی شرکت بود./مهر

کپی