اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

محدودیت‌های کرونایی در خرم آباد تشدید شد

محدودیت‌های کرونایی در خرم آباد تشدید شد

فرماندار خرم‌آباد از تشدید محدودیت های کرونایی در این شهر به دنبال افزایش کرونا خبرداد.

جعفر طولابی در جلسه ستاد کرونای این شهرستان که امروز ۱۷ فروردین‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به تبدیل وضعیت خرم‌آباد به قرمز، سطح آمار ابتلا و بستری‌های مربوط به بیماری کرونا روند صعودی گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر میانگین تعداد بستری‌ها روزانه به ۷۰ نفر رسیده که نگران‌کننده است، همچنان که آمار جان‌باختگان نیز رو به افزایش بوده و کماکان نیز ادامه دارد.

فرماندار خرم‌آباد بر تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرستان تأکید و تصریح کرد: سلامت افراد جامعه در اولویت قرار دارد، بر همین اساس گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ باید به مدت دو هفته تعطیل شوند.

طولابی با تأکید بر ایجاد حساسیت در بین گروه‌های مختلف جامعه در جهت رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی، از کمیته اطلاع‌رسانی استان درخواست کرد نسبت به آگاهی‌بخشی و ایجاد حساسیت بیش از گذشته اقدام کند.

وی ادامه داد: مصوبات جلسات گذشته همچون محدودیت تردد خودروها به آرامستان‌ها و عدم برگزاری مراسم‌های عزا و عروسی باید با شدت بیشتری اجرایی شوند، شهرداری در مناطق تجمعی در حوزه شهری همچون تجمع در کنار دست‌فروش‌ها را مدیریت کند.

فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه نیروی انتظامی تردد خودرو در ورودی‌های شهر را کنترل کند، افزود: پلیس‌راه از ورود پلاک‌های غیربومی به شهرستان جلوگیری و مانع خروج ماشین‌هایی با پلاک بومی به شهرهای دیگر شود.

طولابی بیان کرد: منع تردد شبانه از ۲۲ تا ۳ بامداد همچنان برقرار است، برخی مناطق روستایی را در صورت افزایش آمار مبتلایان قرنطینه شوند تا از شیوع گسترده بیماری کرونا جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه محدودیت‌ها در ماه مبارک رمضان نیز برقرار هستند، گفت: بر اساس ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمانی که در وضعیت قرمز هستیم، محدودیت‌هایی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خواهیم داشت و برنامه‌های مذهبی باید به‌صورت فردی برگزار شود.

/ایسنا 

بیشتر بخوانید: درگذشت پرستار باردار بیمارستان لقمان بر اثر کرونا

جرئیات جدید تست رایگان کرونا در ایستگاه مترو

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی