اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

خرید ساعت های لوکس با رسید های جعلی

خرید ساعت های لوکس با رسید های جعلی

رئیس پلیس فتا از دستگیری کلاهبرداری که با اسفاده از اپلیکیشن رسیدساز، از فروشندگان ساعت های لوکس کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

به گزارش ایران انلاین ،سرهنگ "داود معظمی گودرزی" ا ظهار داشت: یکی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و اظهارکرد،  ساعت خود را با قیمت 400 میلیون ریال در سایت های اینترنتی آگهی کردم و پس از دقایقی فردی خوش صحبت با بنده تماس گرفت و پس از توافق ابتدایی و اخذ آدرس به درب منزل ما مراجعه کرد و پس از مشاهده ی ساعت ، شماره کارت بانکی ام را گرفت و با اعلام مشخصات بنده و نشان دادن رسید پرداخت مبلغ 400 میلیون ریال  در تلفن همراهش،  ساعت را به همراه فاکتور خرید به وی تحویل دادم ولی بعد از بررسی حساب بانکی ام  متوجه شدم که مبلغی به حساب واریز نشده  و در دام کلاهبردار قرار گرفتم. 
وی عنوان کرد: در حین تحقیقات پلیسی، پرونده های مشابه دیگری به پلیس فتا ارجاع که مال باختگان در اظهارات خود بیان داشتند،  ساعت های لوکس خود را برای فروش آگهی  و با مشاهده رسید بانکی در تلفن همراه کلاهبردار، ساعت های لوکس خود را به وی تحویل داده اند.
رئیس پلیس فتا با بیان این که در تحقیقات پلیسی هویت واقعی متهم شناسایی شد، تصریح کرد:  پس از شناسایی مخفیگاه متهم تیمی از ماموران با هماهنگی های قضائی به مخفیگاه وی اعزام و موفق شدند در یک علمیات منسجم وی را در مخفگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال دهند.
این مقام سایبری گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 2 میلیارد ریال اعلام کردند و متهم پس از تحقیقات تکمیلی برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شد.

کپی