اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

وزیر ورزش: ایران برای میزبانی رقابت‌های پرورش اندام آمادگی دارد

وزیر ورزش: ایران برای میزبانی رقابت‌های پرورش اندام آمادگی دارد

وزیر ورزش و جوانان در دیدار با رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام از آمادگی کامل ایران برای برگزاری رقابت‌های مختلف پرورش اندام و بدنسازی خبر داد.

مسعود سلطانی فر در دیدار رافائل سانتونخا رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی پرورش اندام گفت: ایران این آمادگی را دارد که میزبانی مسابقات مختلف پرورش اندام و بدنسازی را داشته باشد.

وی ادامه داد: اولویت اول ما در این رشته سلامت ورزشکاران است و باید اماکن ورزشی مربوط به رشته بدنسازی و پرورش اندام پاک و عاری از هرگونه داروهای نیروزای مخرب باشد، چرا که حفظ سلامتی ورزشکاران بسیار مهم است.

رییس فدراسیون جهانی بدنسازی هم با قدردانی از حمایت‌های وزیر ورزش از این رشته، گفت: باید علاوه بر آگاه‌سازی علاقه‌مندان به این رشته، مسیر مشخص فعالیت‌های ورزشی در بدنسازی و پرورش اندام به لحاظ علمی وتخصصی تبیین شود.

رافائل سانتونخا به روابط خوب بین فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی  اشاره کرد و افزود: تعامل گسترده مسوولان ایرانی در این رشته با فدراسیون جهانی به رشد آن در جهان کمک های بسیاری کرده است. اکنون  ۲۰۲ فدراسیون در دنیا فعال هستند که فدراسیون ایران یکی از تاثیر گذارترین فدراسیون ها در بسط و توسعه این رشته در دنیا است./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

صالحی امیری: ایران به دنبال کرسی‌های جهانی در رشته بدنسازی است

کپی