اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

صالحی امیری: ایران به دنبال کرسی‌های جهانی در رشته بدنسازی است

صالحی امیری: ایران به دنبال کرسی‌های جهانی در رشته بدنسازی است

رییس کمیته ملی المپیک در دیدار با رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام بر گسترش مناسبات و تنظیم تفاهمنامه های ورزشی تاکید کرد و گفت: با توجه به جایگاه بدنسازی ایران عرصه بین المللی به دنبال کرسی های جهانی هستیم.

سیدرضا صالحی امیری در دیدار رافائل سانتونخا رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی پرورش اندام گفت: ما به تجربه و سابقه شما در زمینه آموزش در مجموعه فدراسیون ایران نیازمندیم. بدنسازی و پرورش اندام و سایر رشته‌های زیرمجموعه آن در ایران سابقه تاریخی دارد و در جامعه ما به شکل های متفاوتی از استانداردهای جهانی به شکل بومی وجود دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: با توجه به ظرفیت گسترده ایران در بدنسازی و فعال بودن این رشته در ۳۱ استان کشور و برنامه وزارت بهداشت و ستاد عالی کرونا برای واکسیناسیون نیمی از ایران طی امسال از فدراسیون جهانی خواستاریم تا در رویدادهای بدنسازی و پرورش اندام میزبانی را به ایران واگذار کنند زیرا ما آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات در سطح استانداردهای بین المللی را داریم.

صالحی امیری می گوید: جایگاه قهرمانان بدنسازی ایران در آسیا و جهان محسوس است می خواهیم تا ایران کرسی های جهانی داشته باشد.

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام هم در این دیدار گفت: بدنسازی و پرورش اندام در مجمع آسیایی به رسمیت شناخته شده است و توانستیم در بازی های ساحلی نیز حضور یابیم. ما برای حضور در المپیک نیازمند حمایت کمیته ملی المپیک ایران هستیم زیرا این مهم یک وحدت و همبستگی را می طلبد.

رافائل سانتونخا اظهارداشت: باور داریم که ورزش بخصوص بدنسازی نه تنها جسم را پرورش می دهد بلکه در رفع استرس و بالابردن سلامت روانی فرد و افزایش روحیه وی کمک می کند اما باید توجه کرد که این اتفاق فقط با ورزش به تنهایی امکان پذیر نیست بلکه نیازمند یک سبک صحیح زندگی است که شامل تغذیه در کنار تمرینات مناسب است که شما نیز به امر آموزش توجه ویژه دارید.

وی ادامه داد: علاوه بر آموزش در زمینه تغذیه، مبارزه با دوپینگ و دانش افزایی افراد بخصوص نسل جوان در ریشه کن کردن دوپینگ و همچنین حذف افرادی که به اشاعه دوپینگ و استفاده از داروها می پردازند امر بسیار مهمی است تا نسل جوان به ورزش پاک روی بیاورد.

رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام در پایان از موزه ملی ورزش بازدید کرد.

«رافائل سانتونخا» رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام، «پاول فیلبورن» رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون لهستان، خانم «لودمیلا» رئیس فدراسیون جمهوری چک، استاد دانشگاه و مدرس IFBB و «ردوندو پناس» مدرس IFBB بامداد امروز (سه‌شنبه) وارد تهران شدند./ ایرنا

کپی