اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

یونیسف محموله‌های بعدی واکسن ایران را تحویل می‌دهد

یونیسف محموله‌های بعدی واکسن ایران را تحویل می‌دهد

ایران روز گذشته شانزدهم فروردین ماه اولین محموله واکسن کرونای خریداری‌ شده از طریق سازوکار کوواکس را دریافت کرد.

دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و داروی جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد که این محموله با دو هفته اخیر به ایران رسیده و شامل حدود ۸۰۰ هزار دوز واکسن آستارازنکای تولید کره جنوبی است، همچنین وی افزود که تا پایان ماه می میلادی سه میلیون و ششصد هزار دوز واکسن از طریق ساز و کار کواکس وارد ایران میشود این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران پیش خرید ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار و دوز واکسن را از کواکس انجام داده.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در ایران نیز اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از کشورهای مشارکت کننده در سازوکار کوواکس، با استفاده از منابع مالی خود، اولین محموله از واکسن کرونای آسترازنکا را به تعداد هفتصد هزار و هشتصد دوز از طریق کوواکس دریافت کرد.

کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک "ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمیCEPI) “ ) "اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی" (GAVI ) و سازمان جهانی بهداشتWHO   است که در آن صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نقش کلیدی در ارسال واکسن بر عهده دارد.

محموله مذکور نخستین اقدام ارسالی کوواکس به ایران محسوب می‌شود و یونیسف محموله‌های بعدی از سهم واکسن تخصیص داده شده به ایران را در همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آینده تحویل خواهد داد.

محموله واکسن‌ آسترازنکای ارسالی به ایران، که در شرکت اس.کی. بایوساینس(SK Bioscience کره جنوبی ساخته شده‌ است، شامگاه روز دوشنبه 16 فروردین در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و در حضور تیم‌های فنی سازمان جهانی بهداشت و یونیسف تحویل نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

تضمین توزیع عادلانه واکسن کرونا در جهان از طریق پروژه کوواکس اولویت بسیار مهم سازمان جهانی بهداشت و شرکای آن است، و تحویل این محموله گامی مهم در تحقق این هدف محسوب می‌شود./ اسپوتنیک 

اظهار نظر سازمان جهانی بهداشت درباره واکسن آسترازنکا/ واکسیناسیون با آسترازنکا ادامه پیدا کند

علت تعلیق پی در پی واکسن آسترازنکا در اروپا لخته شدن خون است یا دعوای سیاسی؟

برای نجات انسان به تزریق واکسن آسترازنکا ادامه دهید

بیش از ۷۰۰هزار دوز واکسن آسترازنکا در راه تهران

ثبت ۷ مرگ ناشی از واکسن آسترازنکا در بریتانیا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی