اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
توقیف ساختمان پرسپولیس و فدراسیون فوتبال توسط شرکت شستا

در دنیای شیشه‌ای نمی‌توان چیزی را پنهان نگه داشت

در دنیای شیشه‌ای نمی‌توان چیزی را پنهان نگه داشت
گروه ورزشی

فدراسیون فوتبال با وجود انتخاب شهاب‌الدین عزیزی خادم به‌عنوان رئیس جدید این فدراسیون همچنان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌روست. از دست رفتن میزبانی ایران در مقدماتی جام جهانی قطر و مشکلات مالی فدراسیون فوتبال از جمله چالش‌های جدید عزیزی خادم است.

علاوه بر این روز یکشنبه خبری در خصوص توقیف ساختمان باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال توسط شرکت شستا منتشر شد؛ موضوعی که در اواخر سال 99 نهان و اعلام شد که بدهی فدراسیون فوتبال به این شرکت پرداخت شده است اما علی جوادی، سخنگوی فدراسیون فوتبال توقیف ساختمان پرسپولیس و فدراسیون فوتبال را تأیید کرد.

او در این خصوص گفت: «مدیران محترم شرکت شستا پولی را برای تأمین بخشی از دستمزد ویلموتس به یورو تحویل مدیران وقت فدراسیون فوتبال دادند و مدیران فدراسیون هم باید آن زمان تأمین منابع مالی را برای بازگرداندن این پول انجام می‌دادند. در دنیای شیشه‌ای نمی‌توان چیزی را از مردم عزیز ایران پنهان نگه داشت. تا پایان هفته جلسه‌ای را با معاون شرکت شستا برگزار خواهیم کرد و امیدواریم در جلسه پیش رو گره ماجرا باز شود. امیدواریم بتوانیم این دو ساختمان را با قرار وثیقه‌ای آزاد کنیم و در ادامه منبعی تهیه شود و این پول را در اختیار شستا بگذاریم. باید این بدهی پرداخت شود تا ان‌شاءالله بتوانیم دو ساختمان را آزاد کنیم.»

او همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا سند ساختمان‌های باشگاه‌ پرسپولیس و فدراسیون فوتبال به شرکت شستا منتقل شده است؟ اظهار داشت: «هنوز جابه جایی سند انجام نشده اما این خطر وجود دارد! عزیزی خادم در حال مذاکره با مسئولان شرکت شستا است تا این مسأله ختم به خیر شود.» در این بین ابراهیم شکوری، سخنگوی باشگاه پرسپولیس درباره بدهی فدراسیون فوتبال به شستا و وضعیت سه دانگ از سند ساختمان باشگاه پرسپولیس افزود: «این موضوع به فدراسیون فوتبال و شستا ارتباط دارد و به پرسپولیس هیچ ارتباطی ندارد و آن طور که من شنیدم آقای عزیزی‌خادم پیگیر موضوع است تا مشکلی برای باشگاه پرسپولیس که نقشی در این مسأله نداشته، ایجاد نشود. فدراسیون فوتبال به اندازه کافی دارایی دارد که اگر مشکلی هم پیش بیاید سمت باشگاه پرسپولیس نیایند.»

او در پاسخ به این سؤال که+ است؟ گفت: «خیر. ما هیچ ابلاغی دریافت نکردیم اما نکته مهم این است که ساختمان متعلق به پرسپولیس است اما سند آن به‌نام فدراسیون فوتبال است و در زمان خرید ساختمان هم حدوداً نیمی از پول را باشگاه پرداخت کرده است.» در این بین صادق درودگر، رئیس پیشین کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال سوم اسفند 99 در مصاحبه‌ای قاطعانه گفت مشکل پرداخت پول شستا حل شده و دیگر قرار نیست ساختمان این فدراسیون به تملک آنها دربیاید. او در آن مصاحبه تأکید کرد: «درباره پرونده شستا براساس قانون و مصوبه‌ای که بود، تمام بدهی خود را پرداخت و مشکل را حل کردیم.» درودگر حتی در پاسخ به این سؤال که مگر قرار نیست به یورو پول را پرداخت کنید، جواب داد: «ما یک مصوبه رفع تعهد ارزی داشتیم و قانونی مشکل را حل کردیم. بدهی خود را به ارزش یورو همان زمانی که پول را از شستا گرفتیم پرداخت کردیم. خلاصه کل پول پرداخت شده است.» حالا و کمتر از دو ماه بعد از این اظهارات درودگر، شستا هم ساختمان فدراسیون و هم سه دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس را از آن خود کرده است!

کپی