اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که واکسن ایرانی می‌‌زنند

وزیر بهداشت: حتی یک نفر از مسئولان جمهوری اسلامی واکسن نزده است

وزیر بهداشت: حتی یک نفر از مسئولان جمهوری اسلامی واکسن نزده است

وزیر بهداشت ضمن هشدار نسبت به افزایش موارد مثبت کرونا در کشور، گفت: با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا مواجه هستیم، برای نظام سلامت ایام پرچالشی را می‌بینم.

 به‌گزارش وبدا، سعید نمکی در نشست کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز که برای ارائه گزارش در مورد آخرین وضعیت بیماری کرونا و تولید و واردات واکسن برگزار شده بود، افزود: پیش از عید به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی از طریق ویدیوکنفرانس تأکید کردم که تلاش زیادی را برای کنترل کرونای انگلیسی داشته باشند و همه آماده‌باش بودند اما متأسفانه در مورد کنترل سفرها کسی به حرف من گوش نداد و امروز با گرفتاری بسیار سنگینی مواجه هستیم.
وی ادامه داد: ما اجازه ندادیم صف مرغ و تخم‌ مرغ برای دارو تکرار شود؛ ما تأمین واکسن را از روز اول دنبال کردیم، حتی باور نمی‌‌کردند واکسن تولید کنیم، درحالی‌که ما از سال ۱۲۹۹ پاستور و از سال ۱۳۰۳ مؤسسه رازی داشتیم. در این رابطه کسی به ما واکسن نخواهد داد و در حال حاضر مشاهده می‌کنیم که امریکایی‌‌ها و انگلیسی‌‌ها به هم‌پیمانان خود واکسن نمی‌دهند؛ ما برای ساخت داخل ایستادگی کردیم، از مجموعه‌‌های برکت، پاستور، رازی و فخری‌زاده دعوت کردیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی این است که در بهار امسال صاحب واکسن ملی می‌‌شود، گفت: اجازه ندادیم کشورمان آزمایشگاه دیگران شود؛ امیدواریم بتوانیم تا اواخر خرداد جمعیت قابل توجهی را با سبدی از واردات و مجموعه تولید داخل واکسینه کنیم و با توجه به حضور روح ‌الامینی عضو کمیسیون در جلسات هفتگی گزارش‌ها به شما ارائه خواهد شد.
وزیر بهداشت با بیان اینکه تهیه واکسن بسیار دشوار و در دنیا کالای سیاسی به شمار می‌‌رود و در اختیار هر کسی قرار نمی‌‌دهند، تصریح کرد: حتی یک نفر از مسئولان جمهوری اسلامی تاکنون واکسن نزده و رهبر معظم انقلاب هم تأکید کردند که واکسن ایرانی می‌‌زنند.
 
کپی