اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد

کیفرخواست «عنابستانی» صادر می‌شود

کیفرخواست «عنابستانی» صادر می‌شود

رئیس پلیس راهور ناجا در تشریح آخرین وضعیت ماجرای شکایت از نماینده مجلسی که با سرباز راهور درگیر شده بود، گفت که کیفرخواست این فرد بزودی صادر می‌شود.

 به گزارش ایسنا، سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه نشست گزارش عملکرد پلیس در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت شکایت از «علی اصغر عنابستانی» که در بهمن ماه سال گذشته بر سر ورود غیرمجاز به‌ خط ویژه با سرباز پلیس راهور درگیر شده بود، گفت: پلیس راهور شکایت خود از ایشان را به دادسرا ارائه داد و دستگاه قضایی نیز نسبت به احضار فرد خاطی اقدام کرده و طبق اطلاعات ما بزودی و طی روزهای آتی کیفرخواست برای ایشان صادر می‌شود.
وی درباره شکایت عنابستانی از پلیس راهور و سرباز اکبری نیز اظهار کرد: این فرد نیز پس از اعلام‌ وصول شکایت پلیس، شکایتی را در سازمان قضایی نیروهای مسلح مطرح کرد اما با توجه به اینکه برابر قانون یک شکایت در دو جا قابل رسیدگی نیست، تا این لحظه سازمان قضایی نیروهای مسلح هیچ‌کدام از همکاران ما را دعوت نکرده است. به‌گفته وی شکایت اصلی پلیس از این نماینده در دادسرا در حال رسیدگی است.
او با بیان اینکه مجوز ورود به خطوط ویژه شامل حال سفرا و نمایندگان مجلس نمی‌شود، گفت: این مجوز شامل رئیس دولت، معاونان وزارتخانه‌ها، رئیس مجلس و نایب رئیس و برخی رؤسای کمیسیون‌ها خواهد شد. سردار هادیانفر در مورد سازوکار صدور مجوز ورود به‌خط ویژه گفت: مجوز ورود به خطوط ویژه به عهده شورای امنیت کشور (شاک) است، افرادی که مشمول بوده و دارای رده محافظ، همراه و راننده هستند تعیین می‌شود و به‌صورت سالانه به پلیس راهور ابلاغ شده و تنها مرجع صدور مجوز در این زمینه پلیس راهور ناجا است.
وی افزود: لیست ارائه شده توسط شاک دارای برگه‌های هولوگرام است و برای کلانشهرها مشخص است و این مجوز به اسم فرد صادر نمی‌شود بلکه به‌نام خودرو و سمتی که افراد دارند، صادر می‌شود.
کپی