اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

«یوتیوب» رفع فیلتر می‌شود

«یوتیوب» رفع فیلتر می‌شود

مدیر یکی از اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت در صفحه شخصی‌اش خبر داد: بزودی بسیاری از سایت‌ها از جمله «یوتیوب» برای خبرنگاران، استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان رفع فیلتر می‌شود.

 به‌گزارش «ایران» در پی این توئیت و بازتاب آن در شبکه‌های اجتماعی، روزنامه ایران با «سجاد بنابی» نایب رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درباره صحت این خبر تماس گرفت که وی این خبر را تأیید کرد.
معاون وزیر ارتباطات گفت: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم به رفع  فیلتر برخی سایت‌ها از جمله یوتیوب برای افرادی چون خبرنگاران، استادان و دانشجویان گرفته است.
وی در پاسخ به این سؤال که جزئیات اجرای این مصوبه چگونه است، گفت: من از جزئیات اجرای رفع فیلتر از این سایت‌ها بخصوص یوتیوب اطلاعی ندارم.
گفته می‌شود دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و بخصوص دادستانی کل کشور باید درباره جزئیات این اقدام اظهارنظر کنند و اطلاع‌رسانی در این حوزه برعهده دادستانی کل کشور است.
در همین راستا روزنامه ایران برای دریافت جزئیات اجرای این مصوبه با دفتر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تماس گرفت تا با «بابایی» دبیر کارگروه درباره جزئیات رفع فیلتر برخی سایت‌ها از جمله یوتیوب گفت‌و‌گویی داشته باشد که متأسفانه از سوی مسئول دفتر دبیر کارگروه اعلام شد ایشان در دفتر حضور ندارند و امکان استعلام و گفت‌و‌گو در این باره وجود ندارد.
 گفته می‌شود شورای عالی فضای مجازی نیز طرحی را با عنوان مدیریت VPN و اینترنت کشور دنبال می‌کند. این پروژه بر مبنای ایجاد دسترسی متفاوتی برای چهار دسته خبرنگاران، پزشکان، دانشجویان و حوزه‌های علمیه قرار دارد.
کپی