اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: خبر برکناری‌ام شایعه نیست

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: خبر برکناری‌ام شایعه نیست

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، انتشار خبر برکناری خود را واقعی عنوان کرد و گفت: این خبرها شایعه نیست و دلایل آن را باید از مسؤولان وزارت آموزش و پرورش سوال کرد، طبق صحبتی که آخر سال گذشته انجام شد خیلی هم قوی است.

 فاضل نظری در حاشیه رونمایی از تماشاخانه های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درخصوص خبر برکناری اش که این روزها در رسانه‌ها منتشر شده است، گفت: این خبرها شایعه نیست و دلایل آن را باید از مسؤولان وزارت آموزش و پرورش سوال کرد، طبق صحبتی که آخر سال گذشته انجام شد خیلی هم قوی است اما این اقدام تاکنون انجام نشده است.
وی ادامه داد: یک بار هم قرار بود شنبه هفتم فروردین اعلام شود اما لغو شد. ضمن استقبال از تصمیم مسئولان، به علت وظیفه شرعی، عرفی، اخلاقی و عقلی ناگزیرم تا زمان معرفی رسمی مدیرعامل جدید در این سمت بمانم.
نظری با تاکید بر این که از حاشیه پرهیز دارم گفت: معتقدم عرصه فرهنگ و هنر، عرصه نقش آفرینی‌های نمایشی نیست بلکه به شدت آسیب زننده است. من خودم را سرباز فرهنگ می‌دانم و کسانی که سرباز هستند و حتی گردشگران این حوزه باید مراقب زیست بوم خود باشند. هرچه قدر این عرصه از سیاست فاصله بگیرد به حقیقت و کار ویژه خودش نزدیک‌تر می‌شود و من امیدوارم این اتفاق در عرصه‌های دیگر هم بیفتد و فرهنگ نقش هدایت گر داشته باشد و سیاست را جهت دهد.
نظری گفت: مشکلی که هم اکنون در کانون وجود دارد این است که هیأت مدیره کانون سه سال است که نه تمدید و نه تأیید شده است و در خصوص این موضوع بارها با وزیر آموزش و  جدید خبر داد.

برکناری فاضل نظری از زبان رسانه تا اعلام رسمی

در ادامه رسانه ای شدن خبر برکناری فاضل نظری از مدیرعاملی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با ایام تعطیلات نوروز، روابط عمومی کانون در توضیحاتی به یکی از خبرگزاری های کشور نوشت: مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا زمان احتمالی معرفی مدیرعامل جدید به فعالیت می‌پردازد.​

بحث تغییر مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفته پایانی سال گذشته مطرح شد اما هنوز در باره معرفی مدیرعامل جدید یا اعلام تاریخ آن مطلبی ارایه نشده است.

فاضل نظری رییس هیات مدیره و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا زمان احتمالی معرفی مدیرعامل جدید کانون به فعالیت خود همچون گذشته ادامه خواهد داد. چنانکه بررسی اخبار کانون در ایام نوروز نشان از فعالیتهای این مجموعه همانند سه سال گذشته دارد.

بدیهی است در صورت اعلام تصمیم وزارت آموزش و پرورش برای تغییر مدیرعامل و تعیین تاریخ رسمی و معرفی فرد مورد نظر مطابق روال مرسوم در مراسم تودیع و معارفه نسبت به اطلاع‌رسانی زمان و مکان مراسم اعلام خواهد شد.

موضوع برکناری فاضل نظری مدیر عامل فعلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امروز دوشنبه توسط خود وی در حاشیه رونمایی از تماشاخانه های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رسانه ای شد.

نظری که پیش از مدیرعامل کانون پرورش فکری، معاون هنری حوزه هنری بوده است دکترای مدیریت از دانشگاه شهید بهشتی دارد. دبیری سه دوره جشنواره بین‌المللی فیلم صد، دبیری علمی جشنواره بین‌المللی شعر فجر و عضویت در شورای علمی گروه ادبیات انقلاب اسلامی فرهنگستان زبان و ادب فارسی بعضی از عناوین ادبی و هنری و علمی او است.

او علاوه بر سابقهٔ ۱۰ سال ریاست حوزه هنری استان تهران، رئیس مرکز موسیقی حوزهٔ هنری، عضو شورای عالی شعر سازمان صدا و سیما نیز بوده و از سال ۱۳۸۳ در دانشگاه‌های تهران در حوزه مدیریت تدریس می‌کند.

نظری در سال ۱۳۵۸ در شهرستان خمین واقع در جنوب استان مرکزی متولد شد. او دانش‌آموخته رشته‌های معارف اسلامی، مدیریت و مدیریت تولید و عملیات در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

وی به عنوان ریاست حوزه هنری استان تهران، رئیس مرکز موسیقی حوزهٔ هنری، عضو شورای عالی شعر سازمان صدا و سیما از جمله مسئولیت‌هایی است که او در آنها فعالیت کرده است./ایرنا

کپی