اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

حسین قدسی نژاد دار فانی را وداع گفت

حسین قدسی نژاد دار فانی را وداع گفت

حسین قدسی نژاد معروف به کارلوس دقایقی پیش دارفانی را وداع گفت.

حسن قدسی نژاد افزود: دقایقی پیش حسین قدسی نژاد ملقب به کارلوس خواننده گروه مامبولیوا بر اثر مشکلات تنفسی دارفانی را وداع گفت.

وی با بیان اینکه برادرم به دلیل مشکلات تنفسی مدت ۱۳ روز را در بیمارستان خلیج فارس در بیهوشی به سر می برد، اظهار کرد: متأسفانه دقایقی پیش وی در سن ۶۵ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

قدسی نژاد در پایان گفت: مکان و زمان تشییع پیکر زنده یاد قدسی نژاد بزودی اعلام می شود.

به گزارش ایسنا، حسین قدسی نژاد ملقب به کارلوس کار خود را با گروه لیوا آغاز و سپس با گروه مامبلیوا به اجرا می پرداخت و با خواندن ترانه یارچغلو توانست نامی بر سر زبان ها بیاندازد به گونه ای که بارها سالن شهید آوینی با نام وی مملو از هوادارانی می شد که برای اجرای ترانه هایش به سالن می آمدند.

حسین قدسی نژاد معروف به کارلوس که بود؟

حسین قدسی نژاد خواننده معروف گروه مامبولیوا متولد سال ۱۳۳۵ در شهر بندرعباس می باشد او در محله سریک متولد شد و توانست در سال‌های ۵۱ و ۵۲ در همکاری با رادیو نخستین کارهای هنری خود را منتشر کند.

---

تشکیل گروه لیوا

مرحوم حسین قدسی نژاد در سال ۵۴ گروهی را به عنوان لیوا در دوره دبیرستان خود تشکیل داد و اولین اجرا های این گروه در سال ۵۵ که یک محلی بود به صورت پاپ منتشر گردید که بعداً آهنگ یار چغلو آن معروف شد لازم به ذکر است که تنظیم این آهنگ و شعر نیز بر عهده خود گروه بود از این گروه دو آلبوم یادگار باقی مانده است که خوانندگی آنها بر عهده حسین حسین نژاد،احمد قاسمی و ابراهیم شهدوستی بوده است.

ازدواج حسین قدسی نژاد

حسین قدسی نژاد در سال ۶۰ ازدواج کرد و دارای چهار فرزند است. او مدتی به علت مشکلات کاری مجبور شد از فعالیت های موسیقی کناره گیری کند

شهرت حسین قدسی نژاد ملقب به کارلوس با آهنگ یار چغلو

حسین قدسی نژاد ملقب به کارلوس کار خود را با گروه لیوا آغاز و سپس با گروه مامبلیوا به اجرا می پرداخت و با خواندن ترانه یارچغلو توانست نامی بر سر زبان ها بیاندازد به گونه ای که بارها سالن شهید آوینی با نام وی مملو از هوادارانی می شد که برای اجرای ترانه هایش به سالن می آمدند.

در گذشت حسین قدسی نژاد

حسین قدسی نژاد به دلیل مشکلات تنفسی به بیمارستان خلیج فارس منتقل گردید او مدت ۱۳ روز در بیهوشی به سر برد و متاسفانه امروز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ در سن ۶۵ سالگی دار فانی را وداع گفت.

 

کپی