اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

رهبر اپوزیسیون اسرائیل از پیشرفت مذاکرات تشکیل دولت خبر داد

رهبر اپوزیسیون اسرائیل از پیشرفت مذاکرات تشکیل دولت خبر داد

در حالی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تقلای تشکیل دولت جدید است، رهبر اپوزیسیون این رژیم و رئیس حزب "آینده ای وجود دارد" اعلام کرد، مذاکراتش با رئیس حزب "یمینا" پیرامون تشکیل دولت تغییر در اراضی اشغالی پیشرفت خوبی داشته است.

 به نقل از سایت ارم نیوز، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی و رئیس حزب "آینده ای وجود دارد" گفت، در مذاکره با نفتالی بنت، رئیس حزب یمینا به جاهای خوبی رسیده و ممکن است با وی دولت تشکیل دهد.

وی به شکل این دولت و ماهیت مذاکرات میان این دو حزب اشاره ای نکرد این در حالی است که بنت می خواهد نخست وزیر دولت آینده باشد و حزب آینده ای وجود دارد هم در جریان دیدارهایش با رئیس رژیم صهیونیستی پیشنهاد خواهد کرد لاپید متصدی این پست در دولت آینده شود.

گدعون ساعر، رئیس حزب "امید تازه" هم بارها اعلام کرده در دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر فعلی رژیم صهیونیستی و رئیس حزب لیکود مشارکت نمی‌کند تا به این ترتیب راه را برای گمانه زنی‌ها درباره موفقیت نتانیاهو در جلب نظر ساعر که ار حزب لیکود جدا شده، ببندد.

ساعر نتانیاهو را مسوول برگزاری چهار انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی طی دو سال می‌داند. از طرفی هم حرف و حدیث‌هایی هم درباره برگزاری پنجمین انتخابت در صورت شکست در تشکیل دولت جدید مطرح است./ ایسنا

کپی