اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ولیعهد سابق اردن: به دستورات عمل نمی‌کنم

ولیعهد سابق اردن: به دستورات عمل نمی‌کنم

ولیعهد سابق اردن که به دلیل تلاش به همراه چند شخصیت دیگر برای توطئه علیه پادشاه در حبس خانگی به سر می‌برد، در یک فایل صوتی اعلام کرد که به دستورات ارتش عمل نمی‌کند.

 به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، فایل صوتی از شاهزاده حمزه بن الحسین، ولیعهد سابق اردن و برادر ناتنی عبدالله دوم، پادشاه اردن منتشر شده که در آن وی تأکید می‌کند که به دستورات ارتش برای توقف تماس با جهان خارج عمل نمی‌کند.

یکشنبه دولت اردن اعلام کرد پرونده شاهزاده حمزه و چند شخصیت دیگر که در توطئه علیه اردن دست دارند به دادگاه امنیتی دولت ارجاع داده می‌شود.

دولت اردن اعلام کرد که عبدالله دوم ترجیح داده قبل از انتقال شاهزاده حمزه به دادگاه با او مستقیما صحبت کند.

شاهزاده حمزه در فایل صوتی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، می‌گوید: نگهبانان به طور کامل خارج شدند. رئیس ستاد تهدید می‌کند و من صدایش را ضبط کرده‌ام و آن را به آشنایانم در خارج و خانواده‌ام داده‌ام تا اگر اتفاقی برای من افتاد آن را داشته باشند.

وی گفت: اکنون منتظرم که ببینم چه می‌کنند. اکنون کاری نمی‌کنم. اما به خواسته‌هایشان پایبند نخواهم بود. اینکه بگویند ممنوع است از کشور خارج شوی یا با مردم حرف بزنی یا توییتی منتشر کنی و تنها می‌توانی با خانواده‌ات ملاقات کنی برای من غیرقابل قبول است.

هنوز صحت این فایل صوتی و تاریخ آن و چگونگی انتشارش در شبکه‌های اجتماعی تأیید نشده است./ ایسنا

کپی