اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
حسین مسافر آستانه خبر داد

انتشار فراخوان چهلمین جشنواره تئاتر فجر در بهار 1400

انتشار فراخوان چهلمین جشنواره تئاتر فجر در بهار 1400

گروه فرهنگی/ فراخوان چهلمین جشنواره تئاتر فجردرفصل بهار منتشرمی شود، خبری که می‌تواند نوید تازه‌ای در حوزه تئاتر باشد. این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که سال گذشته شرایط گسترش بیماری کرونا موجب شد تئاتری‌ها سال بد و تلخی را پشت سر بگذارند،

 از تعطیلی سالن‌های تئاترگرفته تا تولید نامطلوب و درنهایت برگزاری مجازی مهم‌ترین جشنواره تئاتر؛ درواقع این محدودیت‌ها و شرایط نابسامان موجب شد سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با اتفاقات کم نظیری روبه‌رو شود تا آنجا که دبیر و دبیرخانه این جشنواره با تأخیر آغاز به کار کرد و حسین مسافرآستانه دبیری جشنواره سی‌ونهم را در شرایطی پذیرفت که اکثر ماه‌های سال گذشته تئاتر تعطیل بود. همچنین شرایط بین‌المللی نیز به‌دلیل شیوع ویروس کرونا به گونه‌ای رقم خود که سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر فاقد بخش بین‌الملل باشد و در نهایت این جشنواره همزمان به‌صورت مجازی و حضوری برگزار شد و با تلاش دست اندرکاران چراغ تئاتر روشن ماند. حسین مسافرآستانه اواخر اسفند سال ۹۹ برای دومین دوره پیاپی به‌عنوان دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر انتخاب و معرفی شد. او پیش‌تر بیان داشته همه تلاشش را به کار می‌گیرد که این جشنواره پس از 40 سال صاحب اساسنامه‌ شود، وی همچنین گفته است یکی از برنامه‌هایم، برگزاری مستمر جلسات شورای سیاستگذاری جشنواره است .او تأکید دارد که دوره گذشته این جشنواره را به‌دلیل شرایط خاص دوران کرونا نباید ملاک قرار دهیم.
مسافر آستانه در گفت‌و‌گو با مهر درباره برگزاری جشنواره چهلم و آغاز فعالیت دبیرخانه انتشار فراخوان این دوره از جشنواره گفت: ما از هفته جاری فعالیت دبیرخانه چهلمین جشنواره تئاتر فجر را آغاز می‌کنیم. قطعاً فراخوان جشنواره چهلم نیز نسبت به جشنواره سی و نهم، زودتر و در فرصت مناسب‌تری منتشر می‌شود. مسافرآستانه در پاسخ به این پرسش که آیا فراخوان جشنواره چهلم در فصل بهار سال‌ جاری منتشر می‌شود یا نه؟ یادآور شد: تمام تلاش ما این است که فراخوان جشنواره در فصل بهار منتشر شود تا گروه‌ها فرصت کافی برای برنامه‌ریزی داشته باشند. دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر درباره این موضوع که آیا این دوره از جشنواره نیز مانند جشنواره سی و نهم در فضای مجازی نیز برگزار خواهد شد یا نه، تأکید کرد: قطعاً ما در شرایط کنونی و کرونایی جامعه برگزاری جشنواره به‌ صورت مجازی و حضوری را در دستور کار خود داریم ولی در نهایت نحوه برگزاری جشنواره بستگی به شرایط آن مقطع زمانی دارد.

کپی