اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

افزایش تصادفات درون‌شهری مازندران در ایام نوروز

افزایش تصادفات درون‌شهری مازندران در ایام نوروز

رئیس پلیس راهور مازندران از افزایش تصادفات درون‌شهری مازندران در ایام نوروز خبرداد.

سرهنگ پاسدار نصرالله بیگلری  اظهار داشت: سال ۹۹ اقدامات خوبی توسط پلیس راهور و امدادگران جاده ای برای کاهش تصادفات منجر به فوت و جرح درون شهرها و ورودی‌های استان صورت گرفته است که نشان از رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان دارد.

وی افزود: تصادفات منجر به فوت و جرح در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش ۲۶ درصدی برخوردار بوده و حوادث جرحی به دلیل کاهش ترددها ناشی از اعمال محدودیت کرونایی نیز کم شده است.

رئیس پلیس راهور مازندران با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ درصد افزایش تردد درون شهرها و ورودی‌های استان در نوروز امسال صورت گرفته است، تصریح کرد: خوشبختاته در این ایام با کاهش آمار فوتی‌های شهروندی و مسافران مواجه بودیم. بیشتر تصادفات درون شهری از سوی عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت و دوچرخه سواران بوده است.

بیگلری با بیان اینکه ۳۲ میلیون تردد نوروز امسال در مدخل ورودی‌های استان ثبت و درج شده است، افزود: این آمار مربوط به تاریخ ۲۶ اسفند ۹۹ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ بوده است. افزایش تصادفات در این ایام داشته ایم که به دلیل افزایش ترددها در درون و ورودی شهرهای استان بوده است.

وی با اعلام اینکه تصادفات درون شهرهای استان در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل که به دلیل شیوع کرونا محورهای استان بسته بوده، افزایش داشته است، گفت: رعایت قوانین از سوی رانندگان و اعمال سرعت مطمئنه می‌تواند زمینه‌ساز کاهش تصادفات درون شهرهای مازندران باشد.

/خبرآنلاین 

کپی