اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
وزیر بهداشت:

رنگ‌بندی شهرها با توجه به کرونای جهش یافته تغییر می‌کند

رنگ‌بندی شهرها با توجه به کرونای جهش یافته تغییر می‌کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ‌بندی‌ شهرهای کشور و درنظر گرفتن مؤلفه‌های تأثیرگذار مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت‌ها متناسب با رنگ‌بندی‌های جدید، ابلاغ خواهد شد.‌

 به گزارش وبدا، سعید نمکی اظهار داشت: خیز جدید بیماری با خیزهای قبلی، متفاوت است. یکی دو روز قبل به معاون محترم درمان تأکید کردم که فعلاً اعمال غیر اورژانسی لغو شود تا با مشکل کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور روبه‌رو نشویم چون رفتار ویروس جهش یافته با ویروس قبلی متفاوت است. 
وزیر بهداشت تاکید کرد: در شرایط کنونی حتماً باید تعداد مراکز منتخب ۱۶ ساعته فعال تر شود و گسترش پیدا کند و در این مراکز، داروهای سرپایی آنتی وایرال بویژه در مراحل اولیه بیماری، تست‌های تشخیصی و تیم‌های مراقبتی برای افراد در تماس با بیماران حضور داشته باشند تا مراجعات بیمارستانی کنترل شود.
نمکی تأکید کرد: در فضای مجازی نوشتم که برخی تصور می‌کنند تغییر منحنی بیماری در کشور، با فتوشاپ انجام می‌شود اما برای کاهش هر نیم میلیمتری از این منحنی‌ها، عرق هزاران کارمند و [عضو] زحمتکش نظام سلامت، خون و جان هزاران فرد پرتلاش و دوری و انتظار هزاران خانواده هزینه می‌شود.
وی گفت: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ‌بندی‌های شهرهای کشور و در نظر گرفتن مؤلفه‌های تأثیرگذار مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت‌ها متناسب با رنگ‌بندی‌های جدید، ابلاغ خواهد شد. انتظار ما این است که رؤسا و همکاران ما در دانشگاه‌ها، همچنان بر روی پروتکل‌ها ایستادگی و مقاومت کنند. 
کپی