اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

فروشندگان مقالات علمی در تهران به دام افتادند

فروشندگان مقالات علمی در تهران به دام افتادند

رییس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری سه متهم که اقدام به فروش آثار و مقالات علمی در فضای مجازی کرده بودند، خبر داد.

 سرهنگ داود معظمی گودرزی در جریان دستگیری این افراد  گفت:‌ مدتی قبل یکی از مولفین و محققین کشورمان که  دارای تعداد فراوانی اثر و مقاله علمی بود، به پلیس فتا مراجعه اعلام کرد که فرد یا افرادی بدون اذن و اجازه او اقدام به فروش پژوهش‌ها و آثار علمی او در فضای مجازی کرده و در ازای آن مبالغی را از افراد مختلف دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این اقدام سبب جریحه‌دار شدن اعتبار و حیثیت علمی شاکی شده بود، گفت:‌ تحقیقات ماموران پلیس آغاز شده و در جریان آن مشخص شد که چند کانال و صفحه در فضای مجازی که حدود ۴۰۰ هزار دنبال کننده داشتند اقدام به درج آگهی فروش آثار علمی شاکی کرده و پس از دریافت مبلغ، آن اثر را به نام خریدار در اختیارش قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس فتا با استفاده از شیوه‌ها و شگرد پلیسی مخفیگاه این افراد را در جنوب تهران شناسایی کردند، گفت:‌پس از هماهنگی با مقام قضایی مجوز عملیات اخذ شده و ماموران با حضور در محل سه نفر از مدیران این کانال‌ها را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

به گفته گودرزی، متهمان دستگیر شده تحت بازجویی قرارگرفته و در جریان آن به جرم خود اعتراف کردند، گفت:‌متهمان با سوءاستفاده از نتایج تحقیقات و آثار علمی شاکی سعی در کسب درآمد داشتند که دستگیر شدند.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ افزود:‌ افراد دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.ایسنا 

کپی