اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

یادمان امیر سرتیپ «فرج‌الله برات‌پور» و ۱۷ خلبان شهید کرمانشاه افتتاح می‌شود

یادمان امیر سرتیپ «فرج‌الله برات‌پور» و ۱۷ خلبان شهید کرمانشاه افتتاح می‌شود

دومین نشست شورای راهبردی با هدف افتتاح یادمان امیر سرتیپ دوم خلبان «فرج‌الله برات‌پور» و ۱۷ خلبان شهید استان کرمانشاه برگزار شد.

سردار ناصر باباخانی که در دومین نشست شورای راهبردی با هدف افتتاح یادمان امیر سرتیپ دوم خلبان «فرج‌الله برات‌پور» و ۱۷ خلبان شهید استان کرمانشاه  سخن می‌گفت، بیان کرد: در مراسم رونمایی از این یادمان باید تمامی دستگاه‌های فرهنگی این استان با تمام توان پای کار بیایند.  بحث ساخت یادمان شهدای خلبان از سال ۱۳۹۷ مطرح شد و با پیگیری‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و تلاش نیروی هوایی ارتش، قرارگاه غرب نزاجا، شهرداری و فرمانداری کرمانشاه ماکت هواپیما، تندیس خلبان برات‌پور و سردیس ۱۷ شهید خلبان نیروی هوایی در اسفندماه ۱۳۹۹ به استان کرمانشاه انتقال یافت.

یک شاهکار هوایی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه با بیان اینکه شهدا حق زیادی بر گردن ما دارند، تاکید کرد: هر کاری در راستای زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا انجام شود، مسلماً در حفظ روحیه ایثار و شهادت‌طلبی و نیز آشنایی نسل‌های آینده با قهرمانان ملی تأثیر زیادی خواهد داشت. با توجه به اینکه این یادمان اولین یادمان برای شهدای خلبان در استان کرمانشاه است، باید تلاش کنیم تا مراسمی در شأن شهدا و قهرمان پر افتخار شهرمان امیر برات‌پور برگزار کنیم.

وی گفت: به پاس قدردانی از ایثار و رشادت شهدای خلبان این استان، پارک محل یادمان به نام «پارک شهدای خلبان» نام‌گذاری خواهد شد.

در ادامه این نشست وظایف هر کدام از ارگان‌های نظامی و دستگاه‌های اجرایی استان کرمانشاه در مراسم رونمایی از یادمان شهدای خلبان مشخص شد.

ایسنا/

کپی