اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

حمل کالای قاچاق در زیر بار ضایعات

حمل کالای قاچاق در زیر بار ضایعات

فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف 9 میلیارد و 621 میلیون ریال کالای قاچاق در زیر بار ضایعات در "اراک" خبر داد.

سردار "حسن مفخمی شهرستانی" در تشریح این خبر بیان داشت: در سال "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" برنامه ریزی دقیقی در طرح های عملیاتی پلیس استان در مبارزه با قاچاق کالا تدوین و از نخستین روزهای سال 1400 در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: در تداوم این رویکرد، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در تحقیقاتی از فعالیت اعضای یک باند تهیه و توزیع کالای قاچاق و برنامه ریزی آنان برای جابه جایی دو محموله قاچاق از استان های جنوبی کشور به مقصد تهران مطلع شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: با مراقبت های نامحسوس انجام شده، سرانجام 2 دستگاه خودروی کامیونت که در پوشش حمل ضایعات در حال جابه جایی کالاهای قاچاق بودند، در اتوبان "اراک-قم" شناسایی و در یک عملیات منسجم متوقف شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی خودروهای متوقف شده، مورد بازرسی قرار گرفت و مقادیر زیادی کالای قاچاق مانند: لوازم یدکی خودرو، قطعات پرینتر، چند دستگاه پیانو، لوازم خانگی، قفل درب ضدسرقت، لوازم و تجهیزات پزشکی و ... کشف شده است.

سردار مفخمی شهرستانی تصریح کرد: ارزش ریالی کالاهای کشف شده در این عملیات که به شکل ماهرانه ای در زیر بار ضایعات جاساز شده بود، برابر اعلام کارشناسان 9 میلیارد و621 میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان تداوم و تشدید طرح های مبارزه با قاچاق کالا در برنامه ریزی های عملیاتی پلیس استان در سال جدید، خاطر نشان کرد: 2 فرد دستگیر شده در این عملیات به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.#پلیس

کپی