اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

افشاگری پسر مبلغ محبوس سعودی درباره دسیسه چینی ریاص علیه پدرش

افشاگری پسر مبلغ محبوس سعودی درباره دسیسه چینی ریاص علیه پدرش

پسر مبلغ محبوس سعودی اعلام کرد که مسئولان ریاض در حال آماده سازی رسانه‌ها قبل از صدور حکم قریب الوقوع علیه پدرش در ماه ژوئیه آتی هستند.

به نقل از عربی ۲۱، عبدالله العوده، پسر سلمان العوده، مبلغ محبوس عربستانی در توئیتی نوشت: اطلاعات درز پیدا کرده‌ای درمورد دلایل تاخیرهای مکرر در تشکیل دادگاه پدرم و علت تعیین یک جلسه بعد از چهار ماه به دست من رسیده است.

وی ادامه داد: علت این است که دولت عربستان در حال آماده سازی یک پیش زمینه رسانه‌ای درمورد عملیات ترور شخصیتی علیه پدرم سلمان العوده است تا توجیهات برای هر حکم ظالمانه‌ای در حق وی را آماده‌سازی کند.

العوده در پی موج بازداشت‌های سیاسی در دهم سپتامبر ۲۰۱۷ بعد از انتشار توئیتی بازداشت شد. وی در این توئیت نوشته بود که از خداوند می‌خواهد که بین قلب‌های متولیان امور در راستای تحقق خیر ملت‌ها، الفت بیندازد.

پیشتر سازمان حقوقی "داون" اعلام کرد که طی ملاقات‌های پیشین، سلمان العوده ۶۳ ساله گفت که در زندان ذهبان و در زندان الحائر که به آن انتقال پیدا کرد، مورد بدرفتاری قرار گرفته؛ از جمله اینکه از خواب و به صورت دوره‌ای از داروها محروم شده است و مورد حمله فیزیکی قرار گرفته و در حبس انفرادی به مدت سه سال از زمان بازداشتش به سر برده است./ ایسنا

کپی