اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
پخش گاندو تا بعد از انتخابات متوقف شد

آشنا: بگویید چه کسی و از کجا به صداو سیما فشار آورده است

آشنا: بگویید چه کسی و از کجا به صداو سیما فشار آورده است

گروه سیاسی/ پایان پخش گاندو2 هم به اندازه محتوای آن حاشیه‌ساز بود؛ بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان، در آخرین شب تعطیلات نوروزی و در اواسط نمایش «گاندو ۲»، پخش این سریال ناگهان متوقف شد و ادامه آن پس از حدود ۱۵ دقیقه روی آنتن رفت.

در پی این اتفاق خبرگزاری فارس مدعی شد که مشاور رئیس شبکه سه از فشارهای گسترده به صداوسیما بابت پخش «گاندو» خبر داده است و مدیر گروه سریال شبکه نیز خبر داده که پخش «سریال گاندو ۲» از این پس متوقف شده و نمایش قسمت‌های بعدی آن به بعد از انتخابات موکول می‌شود. در پی این اتفاقات و انگشت اتهام به سوی دولت بابت فشار به صداوسیما برای توقف پخش این سریال حاشیه ساز، حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری به ادعای فارس و رسانه ملی واکنش نشان داد و توئیت کرد: «صریح باشید و بازی نکنید؛ بگویید چه کسی؛ از کجا و چه زمانی؛ درباره سانسور یا ممانعت از پخش کدام بخش از کدام سریال بر چه قسمتی از صداوسیما فشار آورده است. آیا صداوسیما اساساً نقشی در تولید یا پخش این سریال داشته است؟»  معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری نیز دیروز در حساب کاربری خود در توئیتر تأکید کرد: «نه رئیس‌جمهوری و نه هیچ یک از اعضای دولت، نه در جلسه چهارشنبه کابینه و نه درهیچ جلسه‌ یا تماسی، نه قبل از پخش و نه در زمان پخش گاندو، نه با رئیس نه با سایر مسئولان صدا وسیما و نه حتی با متنفذین نظام، گفت‌و‌گویی درباره‌ پخش یا عدم پخش این سریال نداشته‌اند، چه رسد به مباحثه و مجادله!» او افزود: «آقایان لطف کنند به جای شایعه‌سازی و انحراف افکار عمومی به یک سؤال مهم پاسخ دهند: پخش گاندو ناتمام ماند یا سریال نیمه‌کاره در کنداکتور قرار گرفت؟ اگر سریال نیمه‌کاره بود چه انگیزه‌ای سبب شد که گاندو اینچنین با سراسیمگی و عجله برآنتن برود؟»
این در حالی بود که در جریان پخش قسمت پنجم این سریال هم اتفاقی مشابه رخ داده بود. جایی که اعلام شد این قسمت به بحث حضور جاسوسان در تیم مذاکره کننده هسته‌ای خواهد پرداخت. ساعاتی قبل از شروع این قسمت، رسانه‌ها و خبرگزاری‌های مخالف دولت اعلام کردند این بخش از سریال به‌دلیل فشار دولت به صداوسیما با تأخیر پخش خواهد شد و قرار است بخش‌هایی از آن سانسور شود. خبری که بسرعت در رسانه‌ها و فضای مجازی چرخید اما کمی بعد مشخص شد هیچ فشاری از سوی دولت در کار نبوده و تیم سازنده اعلام کردند «این حذفیات جمع‌بندی عوامل سریال بوده.» تقریباً شبیه همین اتفاق در جریان توقف پخش این سریال هم رخ داد. مجتبی امینی، تهیه‌کننده سریال «گاندو» پس از توئیت حسام‌الدین آشنا، با انتشار خبری رسمی از طریق روابط عمومی این مجموعه گفت: «ما برای رسیدن به پخش نوروز به خاطر درخواست‌های زیاد مردم و پاسخ دادن به نیاز مخاطب در شرایط سخت کرونایی و با تلاش یک گروه دویست نفری سعی کردیم سریال را برای پخش در نوروز آماده کنیم که امشب پخش در قسمت سیزدهم سریال موقتاً به اتمام خواهد رسید. امیدواریم در آینده‌ای نزدیک، ادامه سریال «گاندو»، بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای روی آنتن برود.» او همچنین در توئیتر خود با انتشار این مطلب نوشت: «گاندو ادامه دارد.» همچنین کوروش کمره‌ای مشاور مدیر شبکه سه سیما طی توئیتی اعلام کرده است که «ادامه گاندو بعد از انتخابات» خواهد بود و با این جمله که «سخن بسیار است» به همین توضیح کوتاه اکتفا کرده است.

کپی