اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

موبایل قاپی از سرنشینان خودروهای سواری پشت چراغ قرمز

موبایل قاپی از سرنشینان خودروهای سواری پشت چراغ قرمز

فرمانده یگان امداد پلیس تهران از دستگیری موبایل قاپی خبر داد که از سرنشینان خودرو های متوقف شده در پشت چراغ قرمز، سرقت می کرد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "سلمان آدینه وند" در تشریح این خبر بیان داشت: واحد گشت انتظامی موتور سوار یگان امداد پلیس تهران،  در ماموریت تامین و نظم محلات در نوروز 1400 حین گشت زنی در محدوده "خیابان مطهری" متوجه دادخواهی راننده یک دستگاه خودرو سواری تیبا شدند که اظهار می کرد،  لحظاتی پیش موبایلش توسط موتور سواری به سرقت رفته بود.
وی افزود: راننده خودروی که توانسته بود، مشخصات ظاهری راننده خودرو را به خاطر بسپارد، طرح  شناسایی موبایل قاپ  آغاز و مارموان یگان امداد با اجرای طرح مهار سارق،  موفق شدند، موتورسوار را شناسایی و دستور توقف موتورسیکلت را اعلام کردند.
فرمانده یگان امداد پلیس تهران توضیح داد: موتورسوار که بدون توجه به فرمان های پلیس سعی در فرار از صحنه نداشت، ماموران چند تیر هوائی شلیک و بدین ترتیب موفق شدند موتورسیکلت را متوقف  و راکب آن را دستگیر کنند.
وی با بیان اینکه در بازرسی های پلیسی، تلفن همراه مال باخته کشف شد، ادامه داد: متهم در بررسی هایی اولیه به  جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کرد، با تردد در خیابان ها از غفلت راننده و سرنشینان خودرو های سواری سوء استفاده و در فرصت مناسبی که خودرو پشت چراغ قرمز متوقف می شد تلفن همراهشان را سرقت می کردم.
سرهنگ آدینه وند با تاکید بر اینکه شهروندان با رعایت نکات ایمنی در کاهش وقوع جرائم مشارکت داشته باشند، خاطر نشان کرد:  ضلع دیگر کاهش جرائم علاوه بر انجام ماموریت های ذاتی پلیس، رعایت نکات ایمنی توسط شهروندان و جلوگیری از بزه دیده گی است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: عدم صحبت طولانی با تلفن همراه در معابر عمومی، توجه به محیط اطراف، بالاکشیدن شیشه خودرو هنگام مکالمه تلفنی،  عدم استفاده از تلفن های گرانقیمت در معابر عمومی و جلوگیری از به  نمایش گذاشتن اموال باارزش خود می تواند در وقوع کاهش جرائم نقش موثری را ایفاء نماید.

کپی