اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کشف محموله میلیاردی کالای قاچاق زیر بار ضایعات در اراک

کشف محموله میلیاردی کالای قاچاق زیر بار ضایعات در اراک

فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف محموله ۹ میلیارد ریالی کالای قاچاق در عملیات توقیف ۲ دستگاه کامیون حامل بار ضایعات در اراک خبر داد.

سردار مفخمی شهرستانی گفت: در ادامه طرح مبارزه با کالای قاچاق ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی در تحقیقاتی از فعالیت یک باند تهیه و توزیع کالای قاچاق و برنامه ریزی آنان برای جابجایی دو محموله قاچاق از استان‌های جنوبی کشور به مقصد تهران مطلع شدند.

او افزود: با مراقبت‌های نامحسوس انجام شده، سرانجام ۲ دستگاه خودروی کامیونت که در پوشش حمل ضایعات در حال جابجایی کالا‌های قاچاق بودند، در اتوبان اراک - قم شناسایی و در عملیاتی متوقف شدند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی خودرو‌های متوقف شده مورد بازرسی قرار گرفتند و انواع کالای قاچاق شامل لوازم یدکی خودرو، قطعات پرینتر، پیانو، لوازم خانگی، قفل درب ضدسرقت، لوازم و تجهیزات پزشکی و ... کشف شد.
سردار مفخمی شهرستانی گفت: ارزش ریالی کالا‌های قاچاق کشف شده در این عملیات که به شکل ماهرانه‌ای در زیر بار ضایعات جاساز شده بود، ۹ میلیارد و ۶۲۱ میلیون ریال برآورد شد.
او با بیان تداوم و تشدید طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا در برنامه ریزی‌های عملیاتی پلیس استان مرکزی در سال جدید خاطر نشان کرد: ۲ فرد دستگیر شده در این عملیات با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.صداوسیما

 

کپی