اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

صالحی‌امیری: دوومیدانی ظرفیت درخشش در آسیا و جهان را دارد/ رونمایی از لوگو و مدال‌های مسابقات بین‌المللی جام امام رضا

صالحی‌امیری: دوومیدانی ظرفیت درخشش در آسیا و جهان را دارد/ رونمایی از لوگو و مدال‌های مسابقات بین‌المللی جام امام رضا

رییس کمیته ملی المپیک گفت: دوومیدانی ایران در آینده نه چندان دور در آسیا و جهان خواهد درخشید زیرا ظرفیت بالایی در مسیر موفقیت دارند.

«سیدرضا صالحی‌امیری» روز شنبه در آیین رونمایی از نماد و مدال‌های نخستین دوره از رقابت‌های بین‌المللی دوومیدانی اظهار داشت: قرار است یک دوره مسابقه در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد میزبانی شود که میزبانی این رویداد  در مشهد مقدس، پیام معنوی به همراه دارد.

وی با بیان اینکه دوومیدانی رشته پرنشاط و مدال‌آور است،  افزود: دوومیدانی جزو هفت فدراسیونی به شمار می‌رود که اولویت کمیته ملی المپیک است و بر اساس شاخص‌گذاری، اعتبار به آن تخصیص می یابد.  دوومیدانی با کسب سهمیه های المپیک یکی از امیدها حتی برای کسب مدال است.

رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به حضور زنان ایرانی با حجاب اسلامی در میادین جهان و المپیک تصریح کرد: زنان ورزشکار عامل اعتبار (پرستیژ)  ایران در جهان هستند.  این مهم موجب شده  که حمایت بیشتری از این قشر شود. 

رییس کمیته ملی المپیک با مهم خواندن رشته دوومیدانی در ایران و ظرفیت‌های این رشته گفت: دوومیدانی در آینده نه چندان دور در آسیا و جهان خواهد درخشید. لازمه رسیدن این رشته پرهیز از هر گونه حاشیه است.

رقابت بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا (ع) برای نخستین بار پس از انقلاب به صورت روباز در روزهای ۲۲و۲۳ فروردین ماه با حضور ۱۵ کشور در بخش مردان در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو نیز گفت: در سال المپیک هستیم و دوومیدانی ۲ سهمیه کسب کرده و امیدواریم در رویداد بین‌المللی دوومیدانی در مشهد سهمیه‌های دیگری کسب کنیم.

«نصرالله سجادی» ادامه داد: اگر ورزش ایران در میزبانی این دوره از مسابقات موفق عمل کند بدون شک می‌شود امیدوار بود که در دوره‌های بعدی ایران میزبان برخی از مسابقات گزینشی المپیک در رشته دوومیدانی باشد./ ایرنا

کپی