اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

پورمیرزایی: در سال ۱۴۰۰ به دنبال تکرار افتخارات پارالمپیک لندن هستیم

پورمیرزایی: در سال ۱۴۰۰ به دنبال تکرار افتخارات پارالمپیک لندن هستیم

ملی پوش دسته فوق سنگین وزنه برداری جانبازان و معلولین گفت: تمرینات و حمایت ها از این رشته به گونه ای است که اعضای تیم به دنبال تکرار افتخارات رشته پاراوزنه برداری در پارالمپیک لندن هستند.

«منصور پورمیرزایی» با تلخ خواندن سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: کرونا روزهای سختی برای مردم عزیز ایران  رقم زد و از اسفند سال ۱۳۹۸ ما با یک شرایط خیلی سخت درگیر بودیم شرایطی که تا کنون تجربه نشده بود و مسوولان بهداشت و درمان ما نیز با سخت ترین شرایط توانستند آرامش را به کشور تزریق کنند.

وی ادامه داد: این شرایط بر ورزش جانبازان و معلولین نیز حاکم شد و در آغاز اسفند سال ۹۸ ما شاهد کوچ «سیامند رحمان» یکی از برترین های ورزش ایران و جهان بودیم. مرگ وی ورزش پارالمپیکی ایران و جهان را تکان داد. سیامند یکی از بزرگان ورزش کشور بود که در سطح جهان تلاش زیادی برای اهتزاز پرچم کشور انجام داد و با رکوردهای خود تاریخ ساز شد.

ملی پوش دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم وزنه برداری معلولین ادامه داد: بعد از شیوع و فراگیری کرونا تمام تمرینات ما تحت تاثیر قرار گرفت و مجبور شدیم تا به صورت انفرادی و با استفاده از فضای مجازی تمرینات را دنبال کنیم و مربیان نیز بر فعالیت ورزشی ما نظارت داشتند.

وی افزود: البته کمیته ملی پارالمپیک نیز بر تمام فعالیت ها نظارت داشتند و حمایت ویژه از ورزشکاران داشتند حمایتی که هنوز ادامه دارد و تمام اردوها و هزینه های آن توسط این کمیته و با همکاری فدراسیون جانبازان و معلولین پرداخت خواهد شد.

قهرمان چند دوره مسابقات کشوری با اشاره به قرارگرفتن نامش در لیست اعزام به توکیو تصریح کرد: مرگ سیامند برای من یک اتفاق تلخ بود، تصور نمی کردم روزی با این شرایط جانشین وی شوم اما تقدیر به گونه دیگر رقم خورد.

وی ادامه داد: بارها اعلام کردم مدال طلا پارالمپیک متعلق به سیامند رحمان است و من به نمایندگی از مردم ایران می روم تا آن را کسب کنم. چندین دوره رقابت گزینشی رفتم و امتیازان لازم را کسب کردم. یکی از شانس های طلایی به شمار می روم و اگر اتفاق غیر منتظره رخ ندهد بدون شک تلاش می کنم تا پاسخ اعتماد مسوولان ورزش ایران را بدهم.

وی افزود: این برای من افتخار است که نماینده کشورم در رقابت های توکیو باشم. اکنون با هدایت علی اصغر رواسی تمرینات را پیگیری می کنم. او تجربه زیادی در حوزه وزنه برداری معلولین  دارد و باید از دانش او برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم.

پورمیرزایی در بخش دیگر از مصاحبه به نتایج احتمالی تیم در سال۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: تعویق یکساله المپیک موجب شد تا بسیاری از برنامه ها تحت تاثیر قرار گیرد. البته کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون تمام تلاش خود را انجام دادند تا ورزشکاران در بهترین شرایط قرار گیرند.

وی ادامه داد: اکنون ورزشکارانی در اردو تیم ملی هستند که احتمال طلایی شدن آنان زیاد است. من، حامد صلحی پور، سامان رضی و روح الله رستمی از جمله ورزشکارانی هستیم که امید است بتوانیم در توکیو بهترین نتیجه را کسب کنیم. اگر این اتفاق رخ دهد بدون شک نتایج درخشان پارالمپیک لندن تکرار خواهد شد./ ایرنا

کپی