اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

درگیری شدید الحشد الشعبی با داعش در استان دیاله

درگیری شدید الحشد الشعبی با داعش در استان دیاله

نیروهای الحشد الشعبی با هسته های مخفی داعش در استان دیاله در نزدیکی مرز ایران و عراق درگیر شدند که با مقابله قوی و آتش پرحجم این نیروها؛ تروریست ها پا به فرار گذاشتند.

 بامداد جمعه اعضای باقیمانده گروهک تروریستی داعش که هنوز بعضا در برخی استان های عراق دیده می شوند، قصد داشتند با شبیخون به مقر نیروی بسیج مردمی عراق در استان دیاله حمله ای غافلگیرانه ترتیب داده و پس از آن به مناطق شهرنشین وارد شوند اما با مقاومت صورت گرفته این حمله ناکام ماند.

 تصاویری از مقابله امشب نیروهای بسیج مردمی با هسته های مخفی داعش

بر اساس اطلاعیه ستاد اطلاع رسانی الحشدالشعبی حمله داعش در مناطق شمالی خانقین و نزدیکی مرز ایران رخ داد وتعدادی از تروریست ها در این حمله زخمی شدند.

استان دیاله به دلیل بافت جغرافیای خاصی که دارد، دارای مناطق سخت گذر و کوه های زیادی است که گشت های الحشدالشعبی امکان ورود با خودرو را به این مناطق ندارند و همین امر باعث شده تا هسته های مخفی داعش با حفر غار در کوه و یا تونل در زیر زمین به فعالیت ایذائی خود ادامه دهند.

تروریست ها برای اعلام موجودیت خود هر از چندگاه با شبیخون و حملات غافلگیرانه به برخی مناطق حمله می کنند اما در بیشتر موارد با مقابله جدی نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق مواجه شده و مجبور به عقب نشینی و فرار از معرکه می شوند.  / ایرنا

 

کپی