اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

پرواز جنگنده‌های ناو آمریکایی بر فراز شرق مدیترانه و خلیج عمان

پرواز جنگنده‌های ناو آمریکایی بر فراز شرق مدیترانه و خلیج عمان

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که جنگنده های ناو هواپیمابر «دوایت آیزنهاور » (CVN-۶۹) انجام سورتی پروازهایی را از شرق مدیترانه و خلیج عمان آغاز کردند.

شبکه الجزیره قطر امروز (پنجشنبه) به نقل از بیانیه نیروی دریایی ارتش آمریکا افزود که حرکت جنگنده های گروه دوم ناوگان ششم آمریکا، انعطاف و آمادگی نیروی دریایی این کشور و توانایی آن در انجام عملیات در صورت لزوم در هر زمان را نشان می دهد.

در این بیانیه آمده است که ناوگان ششم آمریکا قادر است گزینه های گسترده ای را برای واشنگتن و متحدانش فراهم کند تا از آنچه به عنوان تجاوز یا اخلال در امنیت دریایی و ثبات منطقه ای توصیف می کند، جلوگیری شود.

پیشتر نیروی دریایی آمریکا در ۲۱ مارس اعلام کرد که رزمایشهای بزرگ دریایی را با مشارکت نظامیانی از کشورهای بلژیک، فرانسه و ژاپن در دریای عرب و خلیج عمان آغاز کرده است.

ناوگان پنجم آمریکا در بیانیه ای گفت که هدف این رزمایشها علاوه بر پاسخ به حملات هوایی، دریایی و در اعماق دریا، حفاظت از امنیت دریایی و آزادی دریانوردی است.

اعلام پرواز جنگنده های آمریکایی بر فراز شرق مدیترانه و خلیج عمان در حالی منتشر می شود که فرماندهی ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش در منطقه از امروز به ارتش فرانسه به فرماندهی ناو هواپیمابر «شارل دوگل» سپرده شده است./ایرنا 

کپی