اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

واحد خردایش۴۲۰۰ تنی‌گل گهر سیرجان به بهره برداری رسید

واحد خردایش۴۲۰۰ تنی‌گل گهر سیرجان به بهره برداری رسید

واحد بزرگ پیش فرآوری و خردایش شماره ۲ شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان به ظرفیت چهار هزار و ۲۰۰تن در ساعت و معادل ۱۵میلیون تن در سال ، امروز(پنجشنبه) و با دستور رییس جمهوری از طریق ویدیو کنفرانسی به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت معدنی و ‌صنعتی گل‌ گهر سیرجان در آیین افتتاح این پروژه گفت: مجموعه معدنی و صنعتی گل‌گهر این افتخار را دارد که در آغازین روزهای سال ۱۴۰۰ که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان "تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نامگذاری گردیده است، یکی از پروژه‌های بزرگ منطقه که نقش بسزایی در افزایش تولید محصولات این منطقه دارد را به افتتاح و بهره‌برداری برساند.
ایمان عتیقی افزود: وا حد خردایش شماره ۲ گل‌ گهر به‌عنوان‌ بزرگترین مدار خردایش سنگ‌شکنی خاورمیانه با هدف تامین خوراک خطوط فرآوری تعریف شده که شامل خردایش سنگ‌آهن معدن شماره سه و انتقال محصول مذکور به کارخانه‌های کنسانتره گل‌گهر است.
وی بیان کرد: ظرفیت این پروژه چهار هزار و ۲۰۰ تن در ساعت، معادل ۱۵ میلیون تن در سال است،  البته انتظار می‌رود تولید سنگ خرد شده توسط این سنگ‌شکن به مراتب بیشتر از ۱۵ میلیون تن در سال باشد. 
مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر اظهار داشت: طبق قرارداد سرمایه اجرای این پروژه در بخش ریالی معادل ۸۹۰ میلیارد ریال و در بخش ارزی شامل ۳۵ میلیون یورو است که با به روزترین تکنولوژی موجود طراحی و اجرا شده است. 
وی تاکید کرد: اجرای این پروژه تاثیر بسزایی در جهت افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام‌شده محصول تولیدی در پی دارد که برای ۴۰۰ نفر در زمان احداث اشتغال را در پی داشت و امروز نیز با افتتاح این طرح بزرگ صنعتی ۹۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۲۰ نفر غیر مستقیم مشغول به کار شدند.

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان یکی از مطرح ترین قطب های فعال معدنی و صنعتی در خاورمیانه است که در فاصله ۵۵ کیلومتری شهرستان سیرجان قرار دارد.

سیرجان در ۱۷۵کیلومتری جنوب غربی کرمان واقع شده است./ایرنا 

کپی