اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مقام ایرانی: واکسن فخرا دارای استانداردهای روز دنیا

مقام ایرانی: واکسن فخرا دارای استانداردهای روز دنیا

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: تمام مراحل توسعه واکسن کووید-19 "فخرا" از ابتدا تا مرحله کارآزمایی به طور کامل براساس اصول علمی و استاندارد‌های روز دنیا انجام شده است تا یکی از واکسن‌های خوب، موثر و بی خطر باشد.

سردار حسن عراقی‌زاده، رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح ایران، درباره واکسن کووید-19 ایرانی "فخرا" و لزوم استفاده از واکسن‌های ایرانی گفت: ۱۰۰ درصد و در هر شرایطی استفاده از محصولات باکیفیت و تهیه شده بر مبنای اصول علمی که استاندارد‌های لازم را داشته باشد در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: امروز که ما توانستیم به این فناوری دست پیدا کنیم چندین گروه مختلف اعم از مجموعه‌های نظامی و غیر نظامی مانند وزارت بهداشت و شرکت‌های خصوصی به فناوری ساخت واکسن دست پیداکرده اند و توان تولید آن را دارند. به همین دلیل هم طبیعی است از توان داخلی استفاده کنیم. البته با توجه به اینکه گروه‌های آسیب پذیری داریم که در اولویت واکسیناسیون هستند در مراحل اولیه و قبل از رسیدن به تولید انبوه حتما باید از واکسن‌های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت استفاده کنیم.

سردار عراقی زاده با بیان اینکه ما از همه مراحل ساخت واکسن ایرانی فخرا بازدید داشته‌ایم، اظهار کرد: ستاد کل نیرو‌های مسلح از ابتدای این پروژه در جریان تولید این واکسن بوده و تمام استاندارد‌های علمی روز دنیا با نظارت مجموعه‌های مسئول این کار در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از ابتدا طی شده است./ باشگاه خبرنگاران جوان

چرا بعضی از شهروندان به واکسن ایرانی کرونا بی‌اعتمادند؟/ خبری از تزریق اجباری نیست

آغاز آزمایش واکسن شهید فخری‌زاده/ تولید انبوه این واکسن کرونا از مرداد ۱۴۰۰

اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
کپی