اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کرونا جان سه نفر دیگر را در استان همدان گرفت

کرونا جان سه نفر دیگر را در استان همدان گرفت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که با فوت سه بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته مجموع متوفیان قطعی ابتلا به کرونا در این استان از ابتدای اپیدمی این ویروس تاکنون به یک هزار و ۵۶۸ نفر رسید.

دکتر «محمد طاهری» روز چهارشنبه اظهار داشت: همچنین با شناسایی ۱۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان به ۱۰ هزار و ۷۸۹ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵۷ مورد بوده است که ۴۵ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۲۵ بیمار وخیم گزارش شده است.

دکتر طاهری با بیان اینکه موج چهارم شیوع ویروس کرونا در حال شکل گیری است از شهروندان خواست با رعایت اصول بهداشتی در جلوگیری از این موج کادر بهداشت و درمان استان همدان را یاری دهند.

وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۸۷، بهار ۶۳۳، تویسرکان ۶۸۷، رزن ۴۷۴، درگزین ۲۰۳، فامنین ۱۹۵ و کبودراهنگ ۶۹۳ نفر است.

وی افزود: همچنین یک هزار و ۹۴۹ نفر در ملایر، یک هزار و ۲۱۳ نفر در نهاوند و چهارهزار و ۷۳ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، ۱۰ شهرستان استان همدان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند./ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی