اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ادامه روند صعودی مبتلایان به کرونا در آلمان

ادامه روند صعودی مبتلایان به کرونا در آلمان

آمارهای رسمی نشان می‌دهد شمار ابتلاهای جدید به کرونا در آلمان همچنان در حال افزایش‌است.

 مقامات بهداشتی آلمان در مقایسه با هفته قبل حدود ۲ هزار مورد جدید دیگر از ابتلا به کرونا را گزارش کرده اند. این در حالی است که بروز هفت روزه نیز در حال افزایش است.

خبرگزاری د. پ.آ. آلمان امروز (سه شنبه) اعلام کرد میزان بروز هفت روزه کرونا در هر ۱۰۰ هزار نفر در این کشور به ۱۳۵.۲ رسیده است. موسسه روبرت کخ (RKI) اعلام کرد دیروز این میزان ۱۶۴.۴ بوده است.

این در حالی است که اوایل مارس (اواسط اسفند) این مقدار به زیر۷۰ نفر رسیده بود. پس از آنکه در اواسط ماه فوریه (اواخر بهمن) تعداد ابتلا های جدید به طور قابل توجهی بخاطر محدودیت ها کاهش یافت، اخیراً این میزان به شدت افزایش یافته است که کارشناسان علت آن را به گسترش انواع مسری تر ویروس نسبت می دهند.

طی ۲۴ ساعت گذشته مقامات بهداشتی آلمان ۹۵۴۹ مورد جدید ابتلا به کرونا را به موسسه روبرت کخ گزارش دادند. علاوه بر این در این مدت ۱۸۰ مرگ جدید ثبت شد. از ابتدای شیوع همه گیری دو میلیون و ۷۹۱ هزار و ۸۲۲ مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آلمان شناسایی شده است.

در همین حال برخی کارشناسان می گویند تعداد کل واقعی به احتمال زیاد بیشتر از آمارهای رسمی است، زیرا بسیاری از ابتلا ها تشخیص داده نمی شوند. موسسه روبرت کخ تعداد کسانی را که بهبود یافته اند حدود دو میلیون و ۵۰۷ هزار و ۹۰۰ نفر اعلام کرد. در این میان تعداد کل افرادی که بر اثر این بیماری فوت کرده اند به ۷۶ هزار و ۹۳ نفر رسیده است.

طبق گزارش موسسه روبرت کخ از عصر روز دوشنبه، شاخص سرایت هفت روزه در سراسر کشور ۱.۱۰ شده است. این بدان معناست که هر ۱۰۰ فرد آلوده از نظر تئوری ۱۱۰ نفر دیگر را آلوده می کنند.

/ایرنا

 

کپی