اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

حدود ۲۷ میلیون تردد نوروزی در جاده‌های مازندران ثبت شد

حدود ۲۷ میلیون تردد نوروزی در جاده‌های مازندران ثبت شد

رییس پلیس راه مازندران گفت که از آغاز تعطیلات نوروزی در ۲۵ اسفند سال ۹۹ تا ۱۰ فروردین جاری ۲۶ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۱۲۲ تردد خودرویی در سطح جاده‌های استان ثبت شده است.

سرهنگ علیرضا قدمی افزود که این آمار تردد خودرویی در محورهای بین شهری مازندران را هم شامل می شود.

وی با اعلام این که ۲ میلیون و ۲۳ هزار و ۵۶۰ تردد ثبت شده مربوط به محورهای ارتباط دهنده مازندران با دیگر استان های کشور است ، توضیح داد : در مجموع طی این مدت یک میلیون و ۱۱۳ هزار تردد برای ورود به مازندران صورت گرفت و بیش از ۹۰۹ هزار تردد هم مربوط به خروج از مازندران بوده است.

فرمانده پلیس راه مازندران گفت که میزان تردد ثبت شده در تعطیلات نوروزی سال جاری ۲ تا سه برابر مدت مشابه نوروز ۹۹ است.

سرهنگ قدمی افزود : با وجود اینکه بارها توصیه شده شهروندان با توجه به شیوع کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به مازندران سفر نکنند، اما آمارها نشان دهنده حجم بالای سفر به این استان است.

وی گفت : مجموع ترددهای ثبت شده در استان همچنین نشانگر این است که میزان ترددهای داخل شهری استان هم طی تعطیلات نوروزی جاری افزایش داشته و یکی از دلایل مهم آن هم برداشته شدن محدودیت های کرونایی بوده است.

رییس پلیس راه مازندارن در پایان این مصاحبه از هموطنان خواست تا برای جلوگیری از اوج گیری دوباره شیوع ویروس کرونا از سفرهای بین استانی و همچنین بین شهری خودداری کنند./ایرنا

کپی