اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

پدر شهیدان «فتحی» آسمانی شد

پدر شهیدان «فتحی» آسمانی شد

مرحوم حاج «علی فتحی» پدر شهیدان «نادر و ناصر فتحی» به فرزندان شهیدش پیوست.

مرحوم حاج «علی فتحی» پدر شهیدان «نادر و ناصر فتحی» بر اثر کهولت سن از استان همدان دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید «نادر فتحی» در بیست و هفتم بهمن ماه سال ۱۳۶۲ در چنگوله و برادرش شهید «ناصر فتحی»  در بیست و نهم بهمن ماه ۱۳۶۲ در فاو عراق به شهادت رسیدند.

روز ۱۲ اسفند ماه محمدعلی محمدی فرماندار شهرستان همدان با حضور در منزل شهیدان نادر و ناصر فتحی با خانواده معزز این شهیدان دیدار کرد.

محمد علی محمدی ضمن ادای احترام به پدر و مادر گرانقدر شهیدان «نادر و ناصر فتحی» یاد و خاطره این شهدای گلگون کفن را گرامی داشت.

روستای یکن‌آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان همدان است که ۴ هزار نفر جمعیت و ۹۰۰ خانوار دارد و اهالی آن در دوران دفاع مقدس نقش مهمی ایفا کرده و برادران شهید "مصطفی"، "اسدا..." و "عباس احمدی"، "ناصر" و "نادر فتحی"، "علیرضا" و "عقیل نجاری" و "رمضان" و "ناصر سرابی" را تقدیم نظام همیشه سرافراز جمهوری اسلامی کرده اند.

از دیگر شهدای این شهر می توان به سردار مصطفی احمدی فرمانده ناحیه ۲ بسیج همدان و امیر اردشیر شمس فرمانده گردان نظامی ارتش در کامیاران اشاره کرد که سال ۵۸ به وسیله کومله به شهادت رسیده و پیکرش به وسیله گروهک ضد انقلاب قطعه قطعه شد.

جانباز شهید حسین عطایی مشفق هم از دیگر شهدای یکن‌آباد است که یک چشم و انگشت خود را در عملیات والفجر۸ و کربلای ۴ از دست داد، اما دست از مبارزه برنداشت و با همان حال در عملیات کربلای ۵ حضور یافته و به شهادت رسید.

/ایرنا


 

کپی