اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

بایدها و نبایدهای خرید از فروشندگان سیار و دوره گرد/ طعمه کلاهبرداران اسکیمر نشوید!

بایدها و نبایدهای خرید از فروشندگان سیار و دوره گرد/ طعمه کلاهبرداران اسکیمر نشوید!

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: در هنگام خرید از فروشندگان سیار و دوره‌گرد، خودتان کارت بانکی را کشیده و رمز را وارد کنید.

سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به ترفند کلاهبرداران مجازی در پوشش فروشندگان ‌سیار و دوره‌گرد در خروجی شهر‌ها پرداخت و اظهار داشت: برخی از مجرمان سایبری با ترفند اسکیمر اقدام به سرقت اطلاعات بانکی افراد کرده و با توجه به اینکه اکثر افراد در زمان خرید، کارت بانکی و رمز خود را در اختیار فروشنده قرار می دهند به راحتی طعمه کلاهبرداران می‌شوند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: اسکیمر دستگاهی است که قابلیت کپی کردن اطلاعات کارت‌های اعتباری بانکی را داشته و در کنار دستگاه کارت خوان و عابر بانک‌ها نصب می‌شود؛ هنگامی که خریدار کارت‌ خود را می‌کشد یا کارت را در اختیار فروشنده قرار می دهد، این دستگاه‌ می‌تواند همه اطلاعات کارت را کپی کند.

وی گفت: هموطنان دقت داشته باشند بعد از خرید برای پرداخت بهای کالا حتما خودشان کارت را کشیده و رمز‌ را وارد کنند؛ چرا که در صورت سرقت اطلاعات کارت با توجه به نداشتن رمز کارت بانکی، امکان برداشت برای مجرمین فراهم نخواهد بود.

/فارس

کپی