اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

تداوم پرداخت تسهیلات یک میلیون ۲۰۰ هزار تومانی به بازنشستگان در سال ۱۴۰۰

تداوم پرداخت تسهیلات یک میلیون ۲۰۰ هزار تومانی به بازنشستگان در سال ۱۴۰۰

مدیرکل امور فرهنگی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: اعطای تسهیلات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به بازنشستگان برای خرید از فروشگاه رفاه در سال ۱۴۰۰ هم اجرا می‌شود.

محمود مرتضایی‌فر مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، درباره جزئیات پرداخت پرداخت وام برای خرید از فروشگاه رفاه به بازنشستگان در سال ۹۹، اظهار کرد: طرح یاری یکی از طرح‌هایی بود که جهت ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی بیشتر به بازنشستگان اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی از اجرای این طرح افزایش قدرت خرید بازنشستگان بوده است، گفت: در این طرح خدمات مختلفی برای بازنشستگان درنظر گرفته شده است و یکی از آن خرید از فروشگاه زنجیره‌ای رفاه بود و در ۳ مرحله ۵۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری با رقم ۵۰۰ میلیارد تومان از خدمات این طرح استفاده کردند.

مرتضایی‌فر  تصریح کرد: این طرح در ۳ مرحله اجرا شد، بازنشستگان در هر مرحله می‌توانستند از فروشگاه رفاه خرید کنند و مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بر روی کارت حقوقشان درنظر گرفته می‌شد و ۴ ماه فرصت بازگردانی این مبلغ را داشتند و به صورت کسر از حقوق بازنشستگان انجام می‌شد و خود بازنشسته ضامن خودش است و نیاز به هیچ مراجعه حضوری و عملیات بانکی نداشت.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه برای سال ۱۴۰۰ هم این طرح اجرا می‌شود، افزود: این طرح نیاز به هیچ ثبت نامی نیاز نداشت و برای تمامی بازنشستگان است و مبلغ بر روی کارت حقوق بازنشستگان فعال می‌شود اگر مایل به استفاده بودند می‌توانستند از خدمات طرح بهره‌مند شوند.

 

/ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی