اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

کنترل وضعیت کرونایی 62 هزار مسافر در 24 مرز کشور

کنترل وضعیت کرونایی 62 هزار مسافر در 24 مرز کشور

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمراعلام کرد:تاکنون ۶۲ هزار و ۷۴۳ مسافر در ۲۴ مرز مسافری زیر پوشش جمعیت هلال احمر تردد کردند که ۱۲ هزار و ۴۴۸ تست فوری تشخیص کرونا انجام شد.

مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار کرد: غربالگری مسافران ورودی به کشور توسط نیروهای هلال احمر از ۲۵ اسفند سال گذشته در ۲۴ مرز کشور شامل هفت مرز هوایی، یک مرز دریایی و ۱۶ مرز زمینی انجام شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۶۲ هزار و ۷۴۳ مسافر در ۲۴ مرز مسافری زیر پوشش جمعیت هلال احمر تردد کردند که ۱۲ هزار و ۴۴۸ تست فوری تشخیص کرونا و پنج هزار و ۵۴۸ تست پی سی آر برای افراد مشکوک به کرونا انجام شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون هزار و ۲۰۵ عملیات امداد و نجات در کشور انجام و به پنج هزار و ۵۰۵ حادثه‌دیده امدادرسانی شده است.

وی افزود: ۷۳۰ حادثه‌دیده به مراکز درمانی منتقل و ۴۸۰ نفر به صورت سرپایی درمان شدند؛ همچنین ۲۳۹ عملیات فنی رهاسازی که عموما مربوط به حوادث ترافیکی بود، انجام شد.

ولی‌پور بیان کرد: خدمات جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی امسال نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته که دلیل اصلی آن تشدید محدودیت‌ها در سال قبل است.

وی گفت: از آغاز اجرای طرح نوروزی تاکنون خراسان جنوبی با ۵۰ حادثه در رتبه سوم کشور از لحاظ امدادرسانی جاده‌ای قرار گرفته است و استان‌های گلستان و قزوین در صدر امدادرسانی قرار دارند.

رئیس سازمان امداد و نجات اظهار کرد: در روزهای پایانی تعطیلات نوروز از مردم خواستاریم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

/فارس

کپی