اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ثبت نام از داوطلبان شورای روستایی شنبه هفته آینده آغاز می‌شود

ثبت نام از داوطلبان شورای روستایی شنبه هفته آینده آغاز می‌شود

رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ثبت نام از داوطلبان ورود به شورای روستاها از شنبه هفته آینده در سطح این استان آغاز خواهد شد.

 منوچهر حبیبی روز سه‌شنبه اظهار داشت: داوطلبان عضویت در شورای روستاهای استان قزوین می‌توانند از ۱۶ فروردین ماه جاری به مدت یک هفته کار ثبت نام خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبان به صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود، تصریح کرد: داوطلبان برای ثبت نام به صورت غیرحضوری می‌توانند با استفاده از برنامه تلفن همراه، رایانه و یا دفاتر پیشخوان دولت اقدام به ثبت نام در این دوره کنند.

به گفته وی، داوطلبان همچنین برای ثبت نام حضوری می‌توانند با مراجعه به بخشداری‌های محل خود و با همراه داشتن مدارک مورد نیاز اقدام لازم به انجام این کار کنند.

حبیبی با اشاره به اینکه در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و یا جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ نفر انتخابات شورای روستایی در آنها برگزار خواهد شد، اظهار داشت: تعداد اعضای شوراهای اسلامی روستا سه تا پنج نفر خواهد بود که با توجه به این موضوع در ۶۷۹ روستای استان قزوین امسال انتخابات شوراهای اسلامی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اعضای شورای ۶۴۰ روستای استان قزوین دارای سه عضو و تعداد اعضای شورای ۳۹ روستای دیگر نیز پنج نفره خواهد بود.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین یادآور شد: داوطلبان شورای روستایی هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه همراه داشته باشند.

انتخابات شوراهای شهر و روستا به همراه دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

/ایرنا
 

کپی