اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کاهش پرواز‌های عبوری از آسمان ایران

کاهش پرواز‌های عبوری از آسمان ایران

وزیر راه و شهرسازی از کاهش پرواز‌های عبوری در آسمان ایران به دلیل عملیات روانی دشمنان خبر داد.

"محمد اسلامی" با اشاره به تبلیغات گسترده دشمنان مبنی بر ناامن نشان دادن آسمان ایران برای پرواز‌های عبوری گفت: دشمنان ما به ویژه آمریکا با تمام قدرت واقعی و غیر واقعی‌شان با ارعاب و عملیات روانی تلاش کردند، شرایطی را به وجود آوردند تا از شمار پرواز‌های عبوری از آسمان ایران کاسته شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: ما هم در مقابل سعی کردیم با تمهیدات، تدابیر و گرفتن مجوز‌های لازم قانونی، یکسری امتیازات و تخفیفاتی را به شرکت‌های هواپیمایی پیشنهاد کنیم.

او ادامه داد: با بسته‌های تشویقی به شرکت‌های هواپیمایی به طور تدریجی توانستیم تا حدودی برنامه‌ریزی آمریکایی‌ها برای مخدوش کردن پرواز‌های عبوری آسمان ایران را مختل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی از ادامه جامع و دقیق‌تر این سیاست در سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: امید است با ارایه بسته‌های تشویقی، یک کار رقابتی قدرتمند در حوزه هوایی انجام دهیم.

اسلامی بیان کرد: تلاش شده با اتخاذ سیاست‌های تشویقی، بخشی از خساراتی که حوزه هوایی کشور متحمل شده است، جبران شود.

براساس آمار‌های اعلامی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ۷ ماهه اول سال ۹۹، در مجموع ۵۲ هزار و ۱۱۹ پرواز عبوری از آسمان ایران ثبت شد و در مدت مشابه سال ۹۸ این تعداد به ۱۸۴ هزار و ۹۵۸ می‌رسید که حکایت از کاهش ۷۱/۸ درصدی پرواز‌های عبوری در این مدت دارد. این آمار در حالی ارائه شده که در مقیاس ماهانه در ماه‌های منتهی به مهرماه ۹۹ و تا قبل از شیوع موج دوم کرونا در جهان بر تعداد پرواز‌های عبوری از آسمان ایران افزوده شده بود./ وزارت راه و شهرسازی

کپی