اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

دومین پیروزی آلمان و ایتالیا در مقدماتی جام‌جهانی

دومین پیروزی آلمان و ایتالیا در مقدماتی جام‌جهانی

تیم‌های آلمان و ایتالیا در دومین دیدارهای‌شان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 مقابل رومانی و بلغارستان به پیروزی رسیدند.

 آلمان که میهمان رومانی بود، موفق شد با نتیجه 1-0 حریف را شکست بدهد و ایتالیا هم در خانه بلغارستان به پیروزی 2-0 رسید.

شاگردان یواخیم لوو که در دیدار اول‎‌شان مقابل ایسلند با سه گل به پیروزی رسیدند، امشب کار راحتی نداشتند و مقابل رومانی تنها با تک گل سرژ گنابری به برتری دست پیدا کردند.

در دقیقه 17 بود که ستاره بایرن موفق شد گل برتری ژرمن ها را به ثمر برساند. پاس بلند آنتونی رودیگر، کای هاورتز را پشت مدافعان رومانی صاحب توپ کرد و او هم با یک پاس در عرض، گنابری را در موقعیت گلزنی قرار داد. او نیز به راحتی با یک ضربه بغل پا کار را تمام کرد.

در ادامه بازی هر دو تیم موقعیت های بسیار خوبی برای رسیدن گل های بعدی داشتند اما در نهایت این اتفاق رخ نداد و بازی با برتری 1-0 آلمان به پایان رسید.

ایتالیا هم نتیجه دیدار قبلی برابر ایرلند شمالی را تکرار کرد و موفق شد با نتیجه 2-0 بلغارستان را از پیش رو بردارد.

در حالی که به نظر می رسید نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان خواهد رسید، آندره‌آ بلوتی در دقیقه 43 از روی نقطه پنالتی، آتزوری را پیش انداخت. خطای دیموز روی بلوتی در محوطه جریمه بلغارستان باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. خود بلوتی پشت ضربه قرار گرفت و علی رغم تشخیص درست ایلیف، دروازه میزبان را باز کرد.

این نتیجه تا دقیقه 82 پایدار بود تا اینکه مانوئل لوکاتلی توانست برتری ایتالیا را دوبرابر کند. او که با پاس لورنزو اینسینیه صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه دیدنی توپ را به گوشه دروازه حریف فرستاد تا در نهایت شاگردان مانچینی در این دیدار به برتری 2-0 برسند.

ایتالیا با این پیروزی با 6 امتیاز از دو بازی، به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به سوئیس، در صدر جدول گروه C قرار گرفت  و آلمان هم با شرایطی مشابه و به دلیل یک گل زده بیشتر نسبت به ارمنستان، صدرنشین گروه J است./ ورزش سه

 

کپی