اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مناطق کرونایی غرب اهواز مشخص شدند

مناطق کرونایی غرب اهواز مشخص شدند

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: ۵۰ درصد بیماران کرونایی غرب اهواز به ترتیب از مناطق گلستان، پردیس، کیان آباد، کمپلو شمالی و جنوبی، شهرک دانشگاه، کوی علوی، ملاشیه و عین دو هستند.

دکتر مهران احمدی بلوطکی اظهار داشت: با تصویب ستاد مدیریت کرونای استان قرار شد نیروهای نظارتی و عملیاتی، نظارت جدی تری بر مناطق پر خطر داشته باشند تا وضعیت بیماری در این مناطق کنترل شود.

وی افزود: روزانه حدود پنج هزار تست کرونا در منطقه غرب اهواز انجام می شود که از این تعداد چهار هزار و ۵۰۰ تست رپید و ۵۰۰ تست  PCR است و در مجموع حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد این تست ها مثبت می شود.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز بیان کرد: هر چه بار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب افزایشی باشد، آمار مراجعه به بیمارستان های اهواز کمتر می‌شود.

وی افزود: انتظار داریم بیمارانی که از طریق طرح غربالگری شهید قاسم سلیمانی شناسایی می شوند، در خانه بمانند و از تردد در سطح شهر خودداری کنند تا بتوانیم پیک بیماری را کنترل کنیم.

احمدی بلوطکی گفت: از مردم تقاضا داریم که پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از حضور در تجمعات خانوادگی ، دورهمی ها و دید و بازدید عید پرهیز کنند تا روند بیماری کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۶۶۶ تست کرونا در راه آهن اهواز انجام شد که سه مورد مثبت بود افزود: همچنین ۸۳۷ تست در پایانه مسافربری غرب انجام شد که ۱۲ نفر مثبت‌ شناسایی شدند.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان استان در وضعیت قرمز و هفت شهرستان نارنجی هستند./ ایرنا

کپی