اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سه میلیون و ۴۵۰ هزار تردد خودرو در جاده‌های خراسان شمالی ثبت شد

سه میلیون و ۴۵۰ هزار تردد خودرو در جاده‌های خراسان شمالی ثبت شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: تردد ورودی و خروجی خودروها در استان افزایش یافته است و در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه پارسال تا هشت فروردین امسال تردد سه میلیون و ۴۵۰ هزار دستگاه خودرو در جاده‌ها ثبت شد.

جعفر شهامت اظهار داشت: در این بازه زمانی، ورود ۳۴۲ هزار و ۱۲۴ دستگاه خودرو به استان ثبت شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه ۲ سال قبل ۱۸ درصد کاهش دارد.

وی خاطرنشان کرد: شمار خودروهای خروجی از استان در این مدت نیز بیش از۳۱۰ هزار  دستگاه ثبت شده است که این رقم نسبه به مدت مشابه پارسال ۹۹ درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه ۲ سال قبل ۲۱ درصد کاهش دارد.

وی اظهار داشت: دیروز تردد ۲۴۵ هزار و ۶۴۱ دستگاه خودرو در جاده های استان ثبت شد در این روز ورود ۲۳ هزار و ۷۶۲ دستگاه خودرو و خروج ۲۳ هزار و ۹۸۶  دستگاه خودرو در استان به ثبت رسید که این ارقام نسبت به روز ماقبل و مدت مشابه پارسال افزایش دارد.

شهامت اظهار داشت: روز گذشته، شمار خودروهای ورودی به استان، نسبت به روز ماقبل ۱۱ درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۹ درصد افزایش داشته است.

دبیر کمیته اجرایی کمیسیون ایمنی راه های خراسان شمالی افزود: شمار خودروهای خروجی از استان هم در روز گذشته نسبت به روز ماقبل ۱۲ درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵۴درصد افزایش دارد.

بر اساس اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی در طرح نوروزی ۲۵۰ نفر راهدار، ۳۶ شرکت حمل و نقل مسافری و ۷۵۰ دستگاه انواع ناوگان مسافربری و ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات حوزه راهداری فعال است. / ایرنا

کپی