اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

۸۰ هزار مسافر از خارج در ایام نوروز وارد کشور شده اند

۸۰ هزار مسافر از خارج در ایام نوروز وارد کشور شده اند

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: از ۲۵ اسفند پارسال تا ۷ فروردین، ۶۰۰ پرواز مسافری و ۷۰ پرواز باری از این فرودگاه انجام شده است و پذیرای ۸۰ هزار مسافر بوده ایم.

آقای علیرضا مجذوبی در حاشیه بازدید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از فرودگاه امام خمینی در مصاحبه با خبرنگاران درباره اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی نیز افزود: شهر فرودگاهی امام خمینی با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان هواپیمایی کشوری و جمعیت هلال احمر در زمینه اجرای شیوه نامه‌های مراقبت‌های بهداشتی، اقدامات موثری انجام داده و تعداد کانتر‌های محل استقرار کارکنان بهداشت مرزی وزارت بهداشت را از ۵ به ۱۴ کانتر افزایش داده است تا عملیات کنترل و پایش مسافران در زمان کمتری انجام شود.
عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاهی امام خمینی همچنین افزود: برای حفظ سلامت مسافران و همراهان، نظارت بر اعمال فاصله گذاری اجتماعی در همه مسیر‌ها در دستور کار قرار دارد.
وی وضعیت پرواز‌های مسافری را نسبت به نوروز سال ۹۹ مطلوب ارزیابی کرد و درباره وضعیت ترمینال "سلام" نیز افزود: این ترمینال تعطیل نیست و در حالت آماده و پشتیبان ترمینال اصلی است تا در صورت نیاز، بخشی از پرواز‌ها از این ترمینال انجام شود./صدا وسیما

کپی