اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

گفتگو تلفنی رئیس مجلس با مراجع عظام تقلید

گفتگو تلفنی رئیس مجلس با مراجع عظام تقلید

رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس‌های تلفنی جداگانه با مراجع عظام تقلید، اعیاد شعبانیه به خصوص میلاد حضرت ولی عصر (عج) و سال نو را به ایشان تبریک گفت.

به گزارش خانه ملت، آقای محمدباقر قالیباف صبح امروز (یکشنبه، ۸ فروردین) و در آستانه میلاد مبارک امام زمان (عج) به صورت تلفنی با آیات عظام صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، سبحانی، جوادی آملی، نوری همدانی، علوی گرگانی، مظاهری و حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی گفتگو کرد.

رئیس مجلس همچنین با آیت الله اعرافی عضو شورای نگهبان و مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز گفتگو کرد.

آقای قالیباف در این گفتگو‌های صمیمانه ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، گزارش مختصری از مهم‌ترین اقدامات مجلس را بیان کرد.

مراجع عظام تقلید نیز در این گفتگو‌ها برای رئیس و نمایندگان مجلس در انجام وظایف خود آرزوی موفقیت و بر رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم به خصوص ساماندهی حوزه ارزاق اساسی نظیر مرغ، توجه به سیاست‌های کلان کشور و مدیریت فضای مجازی تأکید کردند.

همچنین آیت الله مکارم شیرازی نیز در اشاره خطاب به رئیس مجلس گفت: شما ثابت کردید که تفکیک قوای سه گانه به معنای این که این قوا به طور کامل جدا باشند و هیچ نظارتی نباشد نیست بلکه باید نظارت بر یکدیگر داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به شرایط ناشی از بحران کرونا تأکید کرد که در نخستین فرصت که امکان دیدار حضوری فراهم باشد، گزارش اقدامات مجلس در حوزه‌های مختلف را به مراجع تقلید ارائه خواهد کرد./ خبرگزاری صدا وسیما

کپی