اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

قلعه نویی:‌ تیم ملی یکی از بهترین دورانش را سپری می کند/ سال‌هاست دیپلماسی ورزشی را باخته‌ایم

قلعه نویی:‌ تیم ملی یکی از بهترین دورانش را سپری می کند/ سال‌هاست دیپلماسی ورزشی را باخته‌ایم

سرمربی تیم گل گهر سیرجان گفت: تیم ملی ما در حال حاضر در یکی از بهترین دوران خودش از لحاظ داشتن بازیکن با کیفیت است خصوصاً در خط حمله مهره‌های با کیفیت زیادی داریم که باید از آنها استفاده کنیم. امیدوارم از این مرحله عبور کنیم و بعد به فکر مراحل بالاتر باشیم.

 امیر قلعه‌نویی که این روزها به دور از هیاهوی تیم‌های پرستاره، مدعی و پر طرفدار تهران، اصفهان و تبریز در آرامش و پله به پله برنامه های خودش را در گل گهر پیاده می‌کند امسال کمتر از قبل در رسانه‌ها آفتابی می‌شود ولی در نهایت گفتگویی انجام شد که ماحصلش حرف‌های جالبی بود که در زیر می‌خوانید:

کمی در مورد بیماری و مشکلی که برایتان پیش آمد و باعث شد بستری شوید صحبت کنید.

ایلنا نوشت؛ در مورد بیماری باید بگویم که شرایط سختی بود. ما در آن مقطع در سپاهان سه نفر از مدافعان اصلی خودمان را از دست دادیم و خیلی از این موضوع متضرر شدیم. شما نگاه کنید لیورپول یک فن دایک را از دست داد و 6 بازی پیاپی نتیجه نگرفت، حالا در نظر بگیرید ما پورقاز و گولسیانی را برای مدت طولانی نداشتیم و مهدیزاده هم در مقطع مهمی از فصل مصدوم شد و ناچار شدیم از بازیکنان در پست غیر تخصصی استفاده کنیم و همین موضوع به ما ضربه زد و در کنار مسائل دیگر باعث شد از کورس قهرمانی جا بمانیم و فشار زیادی را در آن مقطع متحمل شدم و آن حمله عصبی هم مزید بر علت شد تا در ادامه فصل نتوانم در خدمت تیم سپاهان باشم.

انتخاب گل گهر از سوی شما کمی دور از ذهن بود ولی به نظر می‌رسد آرامشی که در فضای این تیم برای شما وجود دارد باعث شده از انتخابتان راضی باشید. درست است؟

ما گل گهر را با مطالعه انتخاب کردیم و وقتی قصد داشتیم به اینجا بیاییم همه جوانب را سنجیدیم و به این نتیجه رسیدیم انتخاب خوبی است. امکانات سخت افزای گل گهر فوق العاده است و یک مجموعه خوب و حرفه‌ای وجود دارند و نگاه بلند مدت دارند و برای تبدیل شدن گل گهر به یک تیم بزرگ و قدرتمند نیاز است که صبور باشیم و در حال برداشتن قدم های اول هستیم و امیدوارم بتوانیم برنامه هایمان را به خوبی در این تیم پیاده کنیم.

امسال درگیر ویروس کرونا بودیم. شما چطور خودتان با این موضوع کنار آمدید؟

در مورد کرونا در سوال نخست توضیح دادم و فکر می‌کنم و کنار آمدن ما با این ویروس همراه با سختی‌های زیادی بوده است.جامعه با این شرایط دچار یک خمودگی مضاعف شده و علاوه بر مشکلات اقتصادی و معیشتی که مردم درگیرش هستند، این موضوع مزید بر علت شده تا مردم شرایط سخت تری را تحمل کنند و امیدوارم هرچه زودتر رفع شود.

یکی از اتفاقات امسال انتخابات فدراسوین فوتبال و معرفی رئیس جدید فدراسیون بود. در این مورد چه نظری دارید؟

در مورد ریاست جدید فدراسیون الآن نمی‌شود نظر داد و باید برای سنجش عملکرد افراد صبر کرد و متوجه شویم چه عملکردی خواهند داشت. بالاخره فدراسیون قبلی اشتباهات زیادی داشت و باید قبول کنیم تصمیمات غلطی گرفته شد که مشکلات زیادی برای فوتبال ما ایجاد کرد. امیدوارم در فدراسیون جدید شرایط بهتر باشد ولی هنوز برای قضاوت در این خصوص زود است.

اوضاع تیم ملی را چطور می‌بینید؟ فکر می‌کنید بتوانیم راهی جام جهانی شویم؟

من برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم. به هر حال این وضعیت کرونا روی تیم ملی هم اثرش را گذاشته است، خصوصاً اینکه در حال حاضر امتیاز میزبانی را هم در اختیار نداریم و کارمان از قبل سخت‌تر شده است. تیم ملی ما در حال حاضر در یکی از بهترین دوران خودش از لحاظ داشتن بازیکن با کیفیت است خصوصاً در خط حمله مهره‌های با کیفیت زیادی داریم که باید از آنها استفاده کنیم. امیدوارم از این مرحله عبور کنیم و بعد به فکر مراحل بالاتر باشیم.

اخیراً شاهد شکست فوتبال ایران در گرفتن امتیاز میزبانی رقابت‌های آسیایی در سطح باشگاهی و ملی بودیم. دلیل آن را در چه می‌بینید؟

ما سال‌هاست دیپلماسی ورزشی را باخته‌ایم. از 1982 و بازی‌های آسیایی دهلی بگیرید تا به امروز ما اکثراً در دیپلماسی ورزشی خصوصاً در فوتبال شکست خورده‌ایم و این هم از قبل مشخص بود. آدمهایی که در فدراسیون کرسی می‌گیرند خیلی توانایی گرفتن حق مسلم ایران را ندارند و اصولاً در نوع مدیریت در ورزش ما فقر شدید داریم و مدیر توانا در ورزش ایران تولید نشده است و عده‌ای چند صباحی آمدند و کسب شهرت کردند و رفتند. حالا خیلی عقیده ندارم که مدیریت ورزش باید در اختیار یک شخص ورزشی باشد ولی باید یک مدیر کارآمد روی کار باشد حالا چه ورزشی چه غیر ورزشی ولی از این جهت ما فقر داریم و در جامعه و در ورزش از این نظر دچار مشکل هستیم./ایلنا

کپی