اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

برپایی کارناوال شادی عید نیمه شعبان در جنوب تهران

برپایی کارناوال شادی عید نیمه شعبان در جنوب تهران

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ واقع در جنوب تهران از نورافشانی و حرکت کارناوال شادی به مناسبت عید نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش شهرداری منطقه ۱۹، مهدی بصیری روز یکشنبه با اشاره به تقارن ایام شعبانیه با نوروز ۱۴۰۰ افزود: در همین راستا جشن شادی با رعایت پروتکل های بهداشتی در قالب حرکت کارناوال نوروزی و سین سلامتی تدارک دیده شده است که از ساعت ۱۵:۳۰ لغایت ۱۷ در محله شهید کاظمی (خیابان عیسی بیگلو) به اجرای نمایش و برنامه های شاد می پردازد که اجرای موسیقی محلی و بومی، ترانه های محلی نوروزی، نور افشانی و برنامه های شاد و متنوع فرهنگی، همراه با توزیع ماسک از جمله برنامه های این کارناوال است.

وی با اشاره به آذین بندی و فضاسازی این منطقه به مناسبت عید نیمه شعبان افزود: به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان و میلاد حضرت مهدی (عج) کاروان خودرویی نیز با پخش ادعیه مناسبتی از ساعت ۱۹ تا ۲۱ در سطح منطقه  حرکت خواهد کرد و همچنین جشن بزرگ میلاد حضرت مهدی (عج) در محلات سطح منطقه همراه با اجرای سخنرانی مذهبی، مولودی خوانی، برگزاری مسابقه، اجرای موسیقی سنتی و سرود خوانی، پذیرایی و برنامه های شاد و متنوع با همکاری هیئات مذهبی و مساجد برگزار می شود.

به گفته بصیری انعکاس محتوای متناسب با نیمه شعبان از قبیل پوستر، پخش کلیپ مناسبتی و برپایی مسابقه فرهنگی بصورت مجازی درکانالهای مجازی از دیگر برنامه های فرهنگی به مناسبت ایام شعبانیه است که با هدف ایجاد فضای شاد و متنوع، پاسداشت مراسم و مناسبتهای ملی، مذهبی، همبستگی و اتحاد بین شهروندان اجرا می شود.

به گزارش ایرنا منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومترمربع در جنوب شهر تهران واقع شده و با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ شهرداری همجوار است؛  این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت‌الله سعیدی محدود می‌شود.

منطقه ۱۹ دارای پنج ناحیه و ۱۲ محله است که خانی‌آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محله‌های این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجرپزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از مکان‌های شاخص منطقه ۱۹ به شمار می‌رود./ایرنا

کپی