اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

گذرگاه مرزی لبنان بار دیگر از میان پناهجویان سوری قربانی گرفت

گذرگاه مرزی لبنان بار دیگر از میان پناهجویان سوری قربانی گرفت

اجساد چهار پناهجوی سوری شامل دو زن و دو کودک در منطقه " جرود عیناتا" در استان بعلبلک لبنان که از سطح دریا یک هزار و ۶۲۰ متر ارتفاع دارد، پیدا شد و بدین ترتیب گذرگاه مرزی لبنان بار دیگر از میان پناهجویان سوری قربانی گرفت.

" بشیر خضر " استاندار استان بعلبک لبنان در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر ضمن اعلام این مطلب افزود: پس از تلاش های پیگیر تیم های هلال احمر و ارتش و نیروهای انتظامی سوریه اجساد این چهار نفر که در اثر سرمای شدید جان داده بودند، پیدا شد.

از سوی دیگر " بلال رعد " مدیر سازمان هلال احمر در منطقه در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه خاطرنشان کرد : این چهار نفر سه روز پیش مفقود شدند تا آنکه اجساد آنها دیروز (جمعه) در فاصله تقریبا ۶۰ کیلومتری مرزهای سوریه پیدا شد.

به گفته رعد ، این چهار تن در حال بازگشت به سوریه بودند و طی سفر دچار توفان شدند . این چهار نفر از خودرو پیاده شدند تا با پای پیاده بقیه مسیر طی کنند و از همان زمان ناپدید شدند.

آب و هوای لبنان از چهار روز پیش به این سو بارانی و برفی گزارش شده است و همین امر باعث شدتا دما در بلندی ها و ارتفاعات به شدت کاهش یابد.

این حادثه پیدا شدن اجساد ۱۲ سوری را در اذهان تداعی کرد که در اثر کولاک در مرزهای لبنان و سوریه در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ جان خود را از دست دادند و در همان زمان نیروهای هلال احمر و ارتش جنازه های آنان را در میان برف های منطقه مرزی المصنع – الصویره یافتند که در میان آنان جسد سه کودک به چشم می خورد.

ناآرامی و جنگ داخلی در سوریه کوچ حدود ۵ میلیون نفر از ساکنان این کشور را به کشورهای همسایه رقم زده است.

در حال حاضر بیش از ۲ و نیم میلیون نفر از پناهجویان در ترکیه، بیش از یک میلیون نفر در لبنان و یک میلیون و ۴۰۰ هزار پناهجو در اردن بسر می برند.

پناهجویان سوری ساکن لبنان یک چهارم جمعیت این کشور کوچک را تشکیل می دهند. لبنان در بخش اقتصادی قوی نیست و مقامهای دولتی قوانین سختگیرانه ای را برای کار پناهجویان وضع کرده اند./ ایرنا

کپی